WEC

Porsche ogłasza odejście z LMP1 i przejście do Formuły E

Od 2019 roku fabryczny zespół Porsche będzie rywalizować w Formule E. W rezultacie z końcem sezonu 2017 producent zakończy swój udział w klasie LMP1 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA. Dalej zamierza się natomiast koncentrować na międzynarodowych wyścigach GT i w ramach swojej strategii w motorsporcie będzie wystawiać model 911 RSR w klasie GT mistrzostw WEC, z 24 godzinnym wyścigiem Le Mans na czele, jak również w IMSA Championship i innych długodystansowych klasykach.

Czytaj dalej...
WEC

Zwycięzcy Le Mans wystartują w „domowym” wyścigu na Nürburgringu

16 lipca kierowcy zespołu LMP Porsche – zwycięzcy Le Mans i liderzy tabeli Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC) – wystartują w wyścigu na torze Nürburgring, w rodzimych Niemczech. „Sytuacja nie mogłaby być lepsza” – z radością przyznaje Fritz Enzinger, wiceprezes LMP1. „24-godzinny maraton Le Mans był pełen wzlotów i upadków. W górach Eifel mamy zamiar odbyć »czysty« 6 godzinny wyścig i oczywiście chcielibyśmy wygrać, po raz trzeci z rzędu. Nasz nowy pakiet aerodynamiczny zaprojektowany pod kątem większego docisku doskonale sprawdził się podczas ostatnich testów. Nasza misja obrony obu tytułów mistrzowskich, producentów i kierowców, idzie teraz pełną parą”.

Czytaj dalej...
WEC

Aston Martin przyspieszy na Nürburgringu

Podczas nadchodzącej rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze Nürburgring, po raz pierwszy zastosowanie będą miały parametry automatycznego systemu wyrównywania osiągów samochodów klas GTE. Na zmianach skorzysta Aston Martin.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race put motorsport 4kolka kobiecym okiem o wyscigach