Felieton: Ogień kontra woda? Hamilton kontra Rosberg

Sezon 2016 nie jest jak dotąd zbyt łaskawy dla jednego z kierowców Mercedesa, któremu najpierw zupełnie nie udał się start podczas Grand Prix Australii, a w Bahrajnie zderzył się z nim Valtteri Bottas. Po drugiej stronie garażu panuje za to euforia – dwie wygrane z rzędu, do tego prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Czy więc Lewis odda koronę na rzecz Nico?

Oczywiście pytanie jest retoryczne i postawione trochę zaczepnie. To dopiero początek sezonu i wszystko może się w jego trakcie zdarzyć, lecz jak to zwykle bywa, są tacy, którzy już teraz ogłosili, że Lewis Hamilton się skończył, podobnie jak jego czas w F1 i może jedynie zbierać punkty by pozostać w walce z Nico. Oczywiście dla wielu będzie to kompletna bzdura, ale znajdą się tacy, którzy rzucą okiem na sytuację i odpowiedzą „faktycznie!”.

Patrząc na obu zawodników, widać który z nich myśli o tytule poważnie, a który prezentuje podejście „jakoś to będzie”. Nico intensywnie ćwiczy, wstawia zdjęcia z treningów i pokazuje, że jego motywacja jest bardzo duża. A Lewis? Jest po prostu sobą, zwiedza Nowy York czy odwiedza chiński mur, śpiewa, komponuje… Ktoś mógłby więc powiedzieć: „patrzcie, Nico wie o co tu chodzi, czuje szansę, a Lewisa kolejny tytuł już nie obchodzi”.

Ogień kontra woda. No właśnie, kto jest ogniem, a kto wodą? Obaj kierowcy już od wielu lat rywalizują nie tylko o miano tego najlepszego, ale również o status kierowcy nr 1 we własnej ekipie. Mercedes stara się traktować obu kierowców równo, ale widać, że miłości w ekipie nie ma i nie będzie. To tak jak w motocyklowej ekipie Yamahy, gdzie gdyby tylko można było, postawiono by na środku ścianę.

Choć czasem moje osądy są kontrowersyjne, to w większości się potwierdzają. Tutaj jednak należy jeszcze z tym poczekać. Widać wyraźnie, że Rosberg złapał wiatr w żagle i płynie po zwycięstwo, a Hamilton gdzieś błądzi i nadrabia charakterem. Wszyscy jednak doskonale wiemy, jak trudni są obaj kierowcy. O ile mam już pewne zdanie na ten temat, zobaczymy najpierw co przyniosą Chiny.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league