WRC 7 – Recenzja ŚwiatWyścigów.pl

Kilka tygodni temu swoją premierę miała kolejna odsłona gier o tematyce Rajdowych Mistrzostw Świata – WRC7. W tej recenzji odpowiemy na pytania dotyczące szczegółów gry oraz sprawdzimy, czy produkcja jest warta uwagi.

WRC 7 jest to trzecia część serii stworzona przez studio Kylotonn Racing Games. Dzięki temu, że jest to gra z oficjalną licencją Rajdowych Mistrzostw Świata, do dyspozycji gracza jest 55 zespołów rywalizujących ze sobą w różnych kategoriach WRC, jak również wszystkie oficjalne rajdowe trasy znane z kalendarza mistrzostw, wliczając w to odcinki z Rajdu Polski. Gra oferuje tryb kariery, multiplayer, a także opcję podzielonego ekranu.

Względem swoich poprzedników, WRC 7 zostało w dosyć spory sposób dopracowane. Na szczególną uwagę zasługuje grafika, która na wysokich ustawieniach prezentuje się bardzo dobrze. Gra jest w stanie zaoferować 60 FPS przy rozdzielczości FullHD, co przy poprzednich produkcjach nie było to takie oczywiste.

Poprawiona została również fizyka prowadzenia samochodu oraz uszkodzeń. Wcześniej mocne uderzenie w drzewo czy kamień nie powodowało odpowiednich wizualnych zniszczeń w samochodzie, jednak teraz jest to bardziej realistyczne. Sytuacja prezentuje się nieco gorzej w przypadku udźwiękowienia. Dźwięk silników w pewnym stopniu odbiega od tego, co możemy usłyszeć chociażby w transmisjach telewizyjnych. Dodatkowo dźwięk w momencie uderzenia przy dużej prędkości w drzewo także pozostawia nieco do życzenia.

Kilka słów należy jednak poświęcić dyktującemu trasy pilotowi. Chociaż nie popełnia on podstawowych błędów jak chociażby w WRC 6, jego głos wciąż pozostaje nienaturalny, co na początku utrudniało jazdę. Z pewnością jest to obszar do poprawy przy następnych odsłonach.

Generalnie w moim przypadku przesiadka na WRC 7 po epizodzie z DiRT Rally oraz DiRT 4 zajęła nieco czasu, lecz wraz z kolejnymi przejechanymi kilometrami przyzwyczajenie do fizyki jazdy stawało się coraz większe. Ogólnie muszę jednak przyznać, że jest lepiej niż się spodziewałem. Gry przygotowane przez Codemasters, w szczególności DiRT Rally, postawiły wysoko poprzeczkę na rynku rajdowym, jednak warto podkreślić, że WRC 7 to spory postęp względem WRC 5 czy WRC 6. W porównaniu do DiRT 4, które korzysta z generatora tras, poziom szczegółowości odcinków specjalnych wydaje się być nawet lepszy. Na plus tej gry przemawia oczywiście oficjalna licencja, jednak w tegorocznej odsłonie można dostrzec sporą poprawę, która – miejmy nadzieję – będzie również obecna w kolejnej części serii.

Dziękujemy Wydawnictwu Techland za udostępnienie kopii gry.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league