Kim u licha są?: Yokohama

Yokohama to wyłączny oficjalny dostawca ogumienia dla WTCC. Japońska firma zastąpiła na tym miejscu francuską Michelin w 2006 roku. W Algarve, firma świętowała swój setny wyścig w WTCC.

Kim są?

Japońska firma produkująca opony. Jest szóstym producentem opon na świecie. Bardzo poważnie podchodzą do testów, badań, opracowywania nowych technologii i ekologii.

Co robią?

Produkują opony. Nawiązali współpracę z WTCC i są wyłącznym dostawcą ogumienia. Od sezonu 2010 dostarcza dla WTCC ekologiczne opony, pierwsze takie na świecie.

Od kiedy są w WTCC?

Od 2006 roku.

Z kim?

Z WTCC. To oficjalny partner serii.

Gdzie?

Na wszystkich samochodach. Mają swoje logo nad numerem startowym każdego auta, oraz loga na przednim i tylnym zderzaku każdego samochodu.

Krótko o firmie:

Firma została założona w 1917 roku, początkowo zajmowała się produkcją kabli. W 1963 roku, firma stała się producentem opon. Obecnie jest szóstym producentem opon na świecie. Posiada 12 fabryk, z czego 6 w Japonii, 2 w USA i 4 w Azji wschodniej i południowej. Firma zatrudnia w ośrodku badawczo-rozwojowym przeszło 1000 osób i wydaje na ten cel ponad 100 mln dolarów rocznie. Trzykrotny mistrz świata Andy Priaulx chwali tegoroczne opony Yokohama i określa je jako "przewidywalne”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league