Kim u licha są?: ATS

ATS to kolejna nowa firma w WTCC. Nawiązała ona współpracę z serią, oraz niektórymi zespołami.

Kim są?

ATS to jeden z wiodących producentów kół ze stopów lekkich do samochodów osobowych i SUVów. Są uważani za najlepszych w kwestii optymalizacji wagi.

Co robią?

Zajmują się konstruowaniem, produkcją i rozwojem kół ze stopów lekkich. Wykorzystują metodę formowania niskociśnieniowego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, ich koła są doskonale wyważone, oraz zapewniają wysoką trwałość.

Od kiedy są w WTCC?

Od sezonu 2010.

Z kim?

Nawiązali współpracę z zespołem Chevroleta, a następnie zostali oficjalnym, lecz nie wyłącznym dostawcą WTCC. Pracują wraz z zespołami nad rozwojem kół. Obecnie z ich produktów korzystają Chevrolety, oraz niektóre prywatne BMW.

Gdzie?

Na zderzakach zaopatrywanych samochodów, oraz na swoich kołach. Posiadają także spot reklamowy, emitowany przez Eurosport.

Krótko o firmie:

W 1969 roku firma zaczęła produkować koła aluminiowe metodą odlewu piaskowego. Zapewniały one wysoką stabilność, wytrzymałość, oraz niską wagę, w porównaniu do kół stalowych. Szybko zyskały swoich zwolenników, szczególnie w sporcie samochodowym. Ze względu na olbrzymią popularność, firma rozpoczęła produkcję masową do samochodów zarówno drogowych, jak i sportowych. ATS zaopatrywało zespoły w wyścigach samochodów ciężarowych, Formule 1, DTM, czy Formule 3. Od sezonu 2010 także WTCC.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league