Zielone światło hipersamochodów w IMSA

Zjednoczenie czołowych klas najważniejszych światowych wyścigów długodystansowych stało się faktem. Po tym, jak Długodystansowe Mistrzostwa Świata otworzyły drzwi na prototypy LMDh, amerykańska IMSA zdecydowała się dopuścić u siebie nową klasę hipersamochodów.

Ilott wystartuje w 24h Le Mans

Fabryczny kierowca Ferrari Callum Ilott zadebiutuje w 24-godzinnym wyścigu Le Mans wraz z zespołem Iron Lynx. Brytyjczyk jest jednym z wielu kierowców, których nazwiska znalazły się na liście zgłoszeń w ostatnich tygodniach.

Toyota #7 wygrywa na Monzy pomimo problemów

Mike Conway, José María López i Kamui Kobayashi odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021 Długodystansowych Mistrzostw Świata WEC na torze Monza. Trójka kierowców Toyoty pokonała rywali z Alpine. W klasie GTE Pro triumfowało Porsche.

Zwycięstwo Corvette Racing w skróconym wyścigu na Lime Rock Park

Jordan Taylor i Antonio Garcia wygrali skrócony wyścig IMSA na torze Lime Rock Park, pokonując o 18 sekund swoich zespołowych kolegów. W klasie GT Daytona wygrali Roman De Angelis i Ross Gunn w Astonie Martinie Vantage ekipy Heart of Racing Team #23. Sam wyścig Northeast Grand Prix był skrócony, przez przechodzącą burzę koło toru Lime Rock Park.

López zdobywa pole position na Monzy

José María López wywalczył pole position do niedzielnego 6-godzinnego wyścigu Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze Monza. Kierowca Toyoty pokonał swojego zespołowego kolegę Brendona Hartleya oraz Nicolasa Lapierre’a z Alpine.

Zapowiedź Northeast Grand Prix

7. runda mistrzostw IMSA będzie odbywać się pierwszy raz od dwóch lat w Lakeville. Wyścig Northeast Grand Prix odbywać się będzie na Lime Rock Park. Będzie to też pierwsza tegoroczna runda bez żadnych prototypów.

Kubica: To był dość skomplikowany i chaotyczny wyścig

Choć Louis Delétraz, Robert Kubica i Yifei Ye drugi raz z rzędu zakończyli wyścig Europejskiej Serii Le Mans poza podium, powiększyli swoją przewagę w klasyfikacji generalnej na dwie rundy przed końcem sezonu.

Pierwsze zwycięstwo Panis Racing w ELMS

Julien Canal, Will Stevens i James Allen triumfowali w niedzielnym 4-godzinnym wyścigu na torze Monza, stanowiącym czwartą rundę tegorocznej Europejskiej Serii Le Mans. To pierwsze zwycięstwo dla założonego w 2016 roku zespołu Panis Racing.

Pierwsze pole position Colapinto w ELMS

Franco Colapinto wygrał swoje pierwsze kwalifikacje w Europejskiej Serii Le Mans. Argentyńczyk wywalczył pole position dla ekipy G-Drive Racing #26, pokonując na torze Monza Jonathana Aberdeina z United Autosports i Louisa Delétraza z Team WRT.

6h Fuji odwołane, dwa wyścigi WEC w Bahrajnie

Piąta runda Długodystansowych Mistrzostw Świata WEC nie odbędzie się zgodnie z planem na japońskim torze Fuji Speedway. Zamiast tego zorganizowany zostanie drugi, 6-godzinny wyścig w Bahrajnie.