Broniszewski i Rdest na podium w Dubaju

Daniel Allemann, Ralf Bohn, Robert Renauer, Alfred Renauer i Brendon Hartley odnieśli zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju. Sukces odnieśli polscy kierowcy Michał Broniszewski i Gosia Rdest, którzy stanęli na podium.

Załoga niemieckiego zespołu Herberth Motorsport zdominowała rywalizację w emiratach w swoim pierwszym podejściu, prowadząc przez 380 z 578 okrążeń. Aż do wczesnych godzin porannych w walce o prowadzenie uczestniczyła również załoga Otto Klohs, Sven Müller, Matteo Cairoli i Jochen Krumbach w podobnym Porsche 911 GT3 R od Manthey Racing, lecz ich szanse zaprzepaściła kolizja z jednym z rywali i wynikająca z tego utrata trzech okrążeń.

Załoga #12 odrobiła sporą część strat i finiszowała na drugim miejscu, dwa okrążenia za zwycięzcami. O jedno okrążenie mniej pokonał zespół Black Falcon #3, w którego składzie znajdowali się Abdulaziz Al Faisal, Hubert Haupt, Yelmer Buurman, Michał Broniszewski i Maro Engel. Najlepszy z zespołów Mercedesa przez niemal cały dystans znajdował się w pierwszej piątce i skorzystał na kolizji siostrzanego samochodu #2, który odpadł z wyścigu po 18 godzinach.

Czwarte miejsce zajęła załoga Audi #14 brytyjskiego zespołu Optimum Performance, a pierwszą piątkę uzupełniło Porsche #76 od Imsa Performance.

Siódme miejsce w klasyfikacji generalnej należało do zwycięzców w klasie A6-Am – załogi Mercedesa #1 holenderskiej ekipy Hofor-Racing. Drugie miejsce w klasie zajął zespół GP Extreme wystawiający Renault RS01 FGT3, będący najwyżej sklasyfikowanym nie-niemieckim samochodem w wyścigu, na dziewiątym miejscu w klasyfikacji generalnej.

W klasie 991 triumfował zespół Black Falcon by TMD Friction #68, w SPX był to GDL Racing Middle East z Lamborghini #87, w SP3-GT3 triumfowała Ginetta #231 od Optimum Motorsport, w SP2 Brokernet Silver Sting #207 od Bovi Motorsport, w TCR triumf odniosło nowe Audi RS3 LMS w barwach Cadspeed Racing with Atech, w A3 zwycięstwo należało do Peugeota #308 od Team Altran, a w A2 triumfował Peugeot od Team Eva Solo/K-Rejser.

Gosia Rdest, dzieląca SEAT-a zespołu Zest Racecar Engineering z Philippe Ulivierim, Johnem Allenem, JT Coupalem i Johnem Weisbergiem, stanęła na najniższym stopniu podium klasy TCR. Brytyjski zespół awansował na trzecią lokatę pod koniec pierwszej połowy wyścigu i nie oddał jej do samego końca.

O niepowodzeniu może mówić zespół Förch Racing by Olimp, którego oba samochody nie dojechały do mety. Pucharowe Porsche #81 uczestniczyło w karambolu w trakcie czwartej godziny rywalizacji, a walczący w czołowej klasie A6-Pro samochód #29 z Robertem Lukasem, Marcinem Jedlińskim, Wolfem Henzlerem, Santiago Creelem i Robertem Kubicą, został wycofany z uwagi na duże straty poniesione przez kolizję pod koniec pierwszej połowy wyścigu i późniejsze problemy z elektroniką.