Porsche wycofuje dziewięciu kierowców z 24h Nürburgring

Podobnie jak rok temu, 24-godzinny wyścig na torze Nürburgring Nordschleife odbywa się zaledwie tydzień po 24h Le Mans. Dla wielu kierowców i personelu oznacza to intensywne dwa tygodnie. Inaczej będzie w przypadku Porsche, które poinformowało o wycofaniu dziewięciu kierowców fabrycznych oraz całego personelu, który był obecny na wyścigu Le Mans.

Powodem takiej decyzji jest pozytywny wynik testu na koronawirusa u trzech pracowników Porsche. Najbardziej dotknięty sytuacją jest należący do niemieckiej marki zespół Manthey Racing, który w Le Mans występował w roli ekipy fabrycznej, natomiast na Nürburgringu miał wystawić jeden samochód pod swoją nazwą. Teraz jest to niemożliwe i załoga #911 została wycofana z listy zgłoszeń.

„Zdrowie ludzi jest dla nas najważniejsze” – powiedział wiceprezydent Porsche ds. motorsportu Fritz Enzinger. „W obecnej sytuacji, jest dla nas zupełnie jasne, że dobro wielu osób jest ważniejsze od naszych sportowych ambicji. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić jak najlepsze wsparcie naszym zespołom klienckim poprzez wysłanie dostępnego personelu oraz kierowców fabrycznych”.

W wyścigu 24h Nürburgring nie wystartują Richard Lietz, Patrick Pilet, Romain Dumas, Matt Campbell, Michael Christensen, Kévin Estre, Thomas Preining, Matteo Cairoli i Julien Andlauer. Poza Manthey Racing, mieli reprezentować barwy KCMG, Frikadelli Racing i Falken Motorsport. Porsche ma wkrótce przedstawić plan awaryjny.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Porsche

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league