Zdobywcy pole position odpadają po sześciu godzinach ścigania

Startujący z pole position Mercedes-AMG #4 ekipy Haupt Racing Team nie uczestniczy już w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring Nordschleife po tym, jak Manuel Metzger rozbił się pod koniec piątej godziny rywalizacji.

Maro Engel wystartował z pole position, lecz już na pierwszym okrążeniu stracił prowadzenie na rzecz Raffaele Marciello z ekipy GetSpeed Performance. Gdy w Mercedesie-AMG #4 zasiadł jednak Metzger, odrobił 55-sekundową stratę do Fabiana Schillera, który wsiadł do prowadzącego auta, i wyprzedził go pod koniec czwartej godziny wyścigu.

Metzger od tamtej pory wyrobił sobie ponad minutę przewagi na czele stawki, lecz wkrótce zakończył swój wyścig, wypadając z toru w małej karuzeli. Metzger wyszedł z wypadku bez szwanku, lecz przód jego Mercedesa-AMG został zniszczony i zespół wycofał się z rywalizacji.

Na prowadzenie powróciła więc ekipa GetSpeed Performance, a na drugie miejsce awansował Dries Vanthoor w Audi #1 od Phoenix Racing. Trzeci jedzie Kelvin van der Linde w Audi #29 ekipy Land Motorsport. Najwyżej sklasyfikowane BMW ekipy Rowe Racing #99 zajmuje piąte miejsce.

Problemy spotkały wcześniej także Lamborghini ekipy Konrad Motorsport, które zatrzymało się na torze z powodu utraty oleju i powróciło do boksów na lawecie. Po wypadku w drugiej godzinie rywalizacji, szanse na dobry wynik straciło także BMW od Walkenhorst Motorsport.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league