GPX dominuje w Dubaju

Mathieu Jaminet, Julien Andlauer, Axcil Jefferies, Frédéric Fatien i Alain Ferte odnieśli pewne zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu na torze Dubai Autodrome. Załoga zespołu GPX Racing prowadziła przez większość rywalizacji, by na mecie zameldować się z ponad trzyminutową przewagą nad resztą stawki.

To drugie poważne zwycięstwo zespołu z Emiratów Arabskich na międzynarodowej arenie, po wygraniu 24h Spa-Francorchamps w 2019 roku. Załoga #36 przejęła pałeczkę po tym jak inne Porsche zdobywców pole position z Herberth Motorsport odpadło z walki o czołowe pozycje po awarii zawieszenia.

Przez pierwsze godziny ze zwycięzcami bezpośrednio rywalizowali Maro Engel, Patrick Assenheimer, Ryan Ratcliffe, Hubert Haupt i Khaled Al Qubaisi w Mercedesie-AMG zespołu Haupt Racing Team. Bardzo dobre przejazdy Jamineta, Andlauera i Jefferiesa dały jednak przewagę ekipie GPX, która miała prowadzić aż przez 87 procent wyścigu.

Najbliżej powstrzymania załogi #36 byli Dries Vanthoor, Kelvin van der Linde, Frank Bird, Benjamin Goethe i Louis Machiels w Audi zespołu WRT, którzy przeskoczyli wspominaną załogę HRT podczas ostatniej rundy pit-stopów. Na niekorzyść ekipy Mercedesa-AMG zadziałała także 10-sekundowa kara za jazdę poza torem.

Czwarte miejsce należało do Mirko Bortolottiego, Rika Breukersa, Rolfa Ineichena i Adriana Amstutza. Załoga Lamborghini od GRT Grasser Racing Team liczyła się w walce o podium do momentu 60-sekundowej kary za wyprzedzanie podczas neutralizacji. Pierwszą piątkę zamknęła druga załoga Mercedesa-AMG ekipy HRT, a dalsze miejsca zajęły Audi od Car Collection Motorsport, Mercedes-AMG od Racetivity oraz kolejne Audi od Car Collection Motorsport.

Ekipa GT3 Poland zajęła 39. miejsce w klasyfikacji generalnej i czwarte w klasie GTX. Załoga Lamborghini straciła ponad trzy godziny ze względu na konieczność naprawy samochodu po poważnym wypadku na koniec szóstej godziny. Zespół w składzie Bartosz Opioła, Rafał Mikrut, Grzegorz Moczulski, Paweł Kowalski i Andrzej Lewandowski przejechał 431 okrążeń – zaledwie 10 mniej od trzeciej ekipy ARC Bratislava.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league