Yelloly na pole position do 24h Nürburgring

Ubiegłoroczny zwycięzca 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring Nordschleife Nick Yelloly wywalczył pole position do tegorocznej edycji. Brytyjczyk był najszybszy w ostatniej sesji kwalifikacyjnej dla 20 najszybszych aut, która została rozegrana na mokrym torze.

Tuż po zakończeniu sesji Q1, która wyłoniła ostatnie cztery załogi mające walczyć o pole position, nad Nürburgringiem przeszła ulewa, definiując charakter finałowej sesji. Jako pierwszy na tor wyruszył Max Hesse z BMW Junior Team, który wykręcił czas 10:23,932. Rezultat Niemca poprawiali następnie Nicki Thiim w Audi #11, Nico Bastian w Mercedesie-AMG #6 oraz Yelloly w BMW #1.

Format sesji gwarantował kierowcom możliwość przejechania trzech okrążeń, z czego dwóch pomiarowych. Kilku z nich zjechało jednak do alei serwisowej po okrążeniu zapoznawczym, rezygnując tym samym z pierwszego pomiarowego kółka. Jednym z tych, którzy zmienili opony był Axcil Jefferies w Lamborghini #19.

Kierowca z Zimbabwe dowiódł, że była to właściwa decyzja, gdy swoje jedyne okrążenie ukończył w czasie 10:03,927, awansując tym samym na pierwszą lokatę. Do końca sesji ten wynik poprawił już tylko Yelloly, który na swoim drugim kółku wykręcił czas 10:01,619. W wyścigu, Brytyjczyk będzie dzielić BMW #1 z Nickym Catsburgiem, Philippem Engiem i Johnem Edwardsem.

Jako ostatni szybkie okrążenie w kwalifikacjach ukończył Manuel Metzger w Mercedesie-AMG #4. Szwajcar wykręcił trzeci czas, plasując się przed Jessiem Krohnem w BMW #20. Kolejne lokaty zajęli Nico Bastian, Raffaele Marciello i Moritz Kranz w Mercedesach-AMG, a czołową dziesiątkę uzupełnili Thiim, Julian Andlauer w Audi #11 i Hesse.

Na 30. pozycji kwalifikacje ukończył Sami-Matti Trogen w BMW #102, które dzieli w ten weekend m.in. z Kubą Giermaziakiem. Załoga Porsche #86 z Jackiem Pydysem w składzie wystartuje z kolei z pole position w klasie SP 4T.

24-godzinny wyścig na Nürburgringu rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:30.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league