24h Nürburgring przerwany z powodu mgły

Drugi rok z rzędu 24-godzinny wyścig na torze Nürburgring Nordschleife nie odbywał się w godzinach nocnych. Rywalizacja została przerwana ze względu na mgłę, która uniemożliwiała bezpieczne prowadzenie wyścigu.

Podstawą w organizacji każdych zawodów jest to, by sąsiednie posterunki sędziowskie były dla siebie widoczne. Gdy warunki atmosferyczne zaczęły to uniemożliwiać, w tych obszarach zaczęły obowiązywać strefy neutralizacji. Mgła stawała się jednak coraz gęstsza i po upływie sześciu godzin neutralizacja obejmowała już jedną trzecią toru, co skłoniło dyrekcję wyścigu do wywieszenia czerwonej flagi.

W tym momencie na prowadzeniu znajdował się Mercedes-AMG #4 ekipy Haupt Racing Team, z Adamem Christodoulou za kierownicą. Po przywróceniu wyników z poprzedniego, 34. okrążenia, pierwsze miejsce przypadło jednak załodze ubiegłorocznych zwycięzców – Nickowi Yelloly, Nickowi Catsburgowi, Johnowi Edwardsowi i Philippowi Engowi w BMW #1. Stało się tak dlatego, że zespół Rowe Racing jako ostatni z czołówki odbywał swój piąty pit-stop, a zamrożenie kolejności pozwoliło im uniknąć utraty czterech pozycji w alei serwisowej.

„Wygląda na to, że mamy neutralizację wszędzie, gdzie tworzą się kłęby mgły” – skomentował szef ekipy Rowe Hans-Peter Naundorf. „W pewnym momencie 40% toru było objęte neutralizacją i pojawiło się pytanie, czy jest sens kontynuować. Było to możliwe, ale to była rozsądna decyzja z punktu widzenia bezpieczeństwa, choć podjęta stosunkowo wcześnie. Wszystko układa się po naszej myśli i cieszymy się, że przebrnęliśmy przez pierwszą, deszczową część wyścigu i w większości podejmowaliśmy właściwe decyzje”.

Z trzeciej pozycji do restartu przystąpi BMW #20 ekipy Schubert, prowadzone ostatnio przez ubiegłorocznego zwycięzcę Alexandra Simsa. Audi #4 zajmuje czwarte miejsce, przed Porsche ekipy Manthey Racing.

Załoga Walkenhorst Motorsport #102 z Kubą Giermaziakiem w składzie ukończyła pierwsze sześć godzin na 15. pozycji w klasyfikacji generalnej. Porsche Cayman #86 z Jackiem Pydysem zajmuje z kolei drugie miejsce w klasie SP 4T.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league