Albuquerque ponownie najszybszy, sesja dłuższa o 30 minut

Portugalski kierowca United Autosports był znów najszybszy w treningu ELMS na torze SilverstonePo skróceniu sesji pierwszej, drugi trening trwał 120 minut. 

Dla Albuquerquego był to już trzeci najlepszy dziś wynik w klasie LMP2. Wcześniej Portugalczyk był najszybszy nie tylko w pierwszej sesji ELMS, ale i w treningu WEC. Ponownie też czołową trójkę uzupełnili Ben Hanley z DragonSpeed i Jean-Eric Vergne z G-Drive, a z załogi #34 od Inter Europol Competition najlepszy czas uzyskał Adrien Tambay. 

Większym ostrzeżeniem dla polskiego zespołu jest jednak wynik w klasie LMP3. Tu najlepszy czas uzyskał Mikkel Jensen z załogi Eurointernational #11, czołowego konkurenta w walce o tegoroczne mistrzostwo serii. Najlepszy z kierowców Inter Europol Competition, Nigel Moore, był dziesiąty z czasem gorszym o niemal dwie sekundy. 

I jeszcze klasa GTE, gdzie po początkowym triumfie Ferrari, do głosu doszło Porsche. Thomas Preining z #88 i Matteo Cairoli z #77 od Proton tym razem okazali się niepokonani i jedyni, którzy uzyskali czasy poniżej 1:58.  

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze