Albuquerque pokonany, dalekie miejsca dla Inter Europol Competition

Ben Hanley z ekipy DragonSpeed wygrał kwalifikacje do wyścigu ELMS na Silverstone. Dalekie miejsca w swoich klasach zajęli kierowcy jedynej polskiej ekipy. 

W walce o pole position, oczy kibiców nie bez powodu były zwrócone w stronę Filipa Albuquerquego z United Autosports #22. Portugalczyk nie zawiódłszybko wychodząc na czoło tabeli wyników. Równie szybki był jednak Ben Hanley z DragonSpeed, który po uzyskaniu wyniku niewiele gorszego od Portugalczyka, tuż przed metą niespodziewanie przebił czas Albuquerquego. Portugalczyk starając się kontratakować, przed ostatnim zakrętem wpadł w poślizg i stracił szansę, ostatecznie kończąc sesję na drugim miejscu. 

Czoło uzupełnili Paul Loup Chatin z IDEC Sport #28 i Nicolas Lapierre z Cool Racing #37. Szósty czas uzyskał Jean-Eric Vergne z liderującego w klasyfikacji generalnej Aurusa 01 #26, natomiast czternasty był Adrian Tambay w Ligierze #34 od Inter Europol Competition 

We wcześniejszej rywalizacji LMP3, na czoło szybko wyszedł wicelider klasyfikacji generalnej, Mikkel Jensen z Eurointernational. Wkrótce jednak jego wynik przebijali konkurenci, kibice długo natomiast czekali na czas Nigela Moora z liderującego Inter Europol Competition #13. Niestety jego wyniki nie zachwyciły, zaskoczył natomiast Yann Ehrlacher z M Racing #19, który niedługo przed końcem sesji uzyskał najlepszy wynik, schodząc grubo poniżej 1:54. 

W GTE warunki przez całą sesję dyktował Thomas Preining w Porsche #88. Jego wyniku z początku kwalifikacji nie pokonali ani Matt Griffin czy  Giacomo Piccini z Ferrari, ani też Matteo Cairoli z drugiego Porsche. Sam Preining pod koniec sesji jeszcze poprawił swój czas i przypieczętował pierwsze miejsce. 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league