Mathias Beche kierowcą polskiego zespołu w ELMS

Szwajcar Mathias Beche dołączy do załogi Inter Europol Competition #34 w najbliższej rundzie serii ELMS. Obok Kuby Śmiechowskiego, pojawi się także Belg Sam Dejonghe. 

Tegoroczny sezon Inter Europol Competition w Europejskiej Serii Le Mans obfituje w roszady zarówno w klasie LMP3, jak i debiutanckiej dla polskiego zespołu LMP2. W załodze #14, Paul Scheuschner będzie w Belgii zmieniał się z kolejnym, trzecim już w tym sezonie partnerem. Tym będzie młody Austriak Constantin Schoell, znany dotychczas ze startów przede wszystkim w pojadzach GT4. Dotychczasowy zmiennik Niemca, Sam Dejonghe, na swoim terenie w Belgii wystartuje natomiast wraz z Kubą Śmiechowskim w Ligierze klasy LMP2. 

Najbardziej interesującym zapowiada się jednak kierowca uzupełniający trio #34. Tym razem będzie to Mathias Beche. 33-letni Szwajcar jest doskonale znany kibicom wyścigów długodystansowych, przede wszystkim ze startów w FIA WEC dla ekipy Rebellion. Z nią, Beche pięciokrotnie wystartował w prestiżowym 24h Le Mans, przy czym łącznie zaliczył on tam siedem występów, ostatnio w prototypie LMP2 duńskiej ekipy High Class Racing. 

Garść sukcesów, Beche ma na koncie także w serii ELMS. Beche triumfował tu w klasie LMP2 w wyjątkowo krótkim sezonie 2012, a cztery lata później zajął drugie miejsce. Obecnie, Beche będzie się starał o punkty dla załogi #34 i regularnie walczącego w klasie Kuby Śmiechowskiego, jak na razie tylko w pojedynczym wyścigu w Belgii.

Jedyną stałą załogą pozostaje duet #13, w którym obok broniącego wicemistrzostwa Martina Hippego bardzo dobrze spisuje się Nigel Moore.

Wyścig ELMS na torze Spa-Francorchamps w Belgii odbędzie się 22 września.  

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league