Nowe pojazdy United Autosports zadebiutują w Spa-Francorchamps

38 załóg wystartuje w nadchodzącej odsłonie Europejskiej Serii Le Mans na torze Spa-Francorchamps. Ważną zmianą będzie przejście ekipy United Autosports na pojazdy Oreca. 

Walcząca dotychczas w dwóch typach prototypów LMP2, Oreca i Ligier, amerykańsko-brytyjska ekipa zdecydowała się przejść na najbardziej popularne obecnie pojazdy tej klasy. Zespół nie ukrywa, że powodem tej decyzji jest bardziej dopracowana konstrukcja, zbudowana od nowa w przeciwieństwie do rozwiniętego na bazie poprzedniej wersji modelu JSP217 Ligiera. 

Efektem tego, pośród 17 zapowiedzianych w Belgii prototypów LMP2, tylko 3 nie będą pojazdami Oreca lub zbudowanymi na jego podstawie konstrukcjami z logo Aurus. Jedną z tych trzech ponownie będzie załoga polskiego zespołu Inter Europol Competition, która na Spa-Francorchamps zapowiedziała obecność znanego szwajcarskiego kierowcy Endurance, Mathiasa Beche. 

Zmiany w tej klasie będą też skutkami pechowych incydentów z poprzedniej rundy. Wskutek wypadków na Silverstone, w załodze Cool Racing #37 nie pojawi się Alexandre Coigny, a całkowicie nieobecna będzie załoga Carlin Racing #45, jedyna w całej stawce startująca w prototypie Dallara. 

Po zaskakującym obrocie spraw na Silverstone, prowadzenia w klasyfikacji generalnej LMP3 wciąż będzie broniła załoga Inter Europol Competition #13. Tu zmian będzie stosunkowo niewiele, głównie w tych z dalszych pozycji w klasyfikacji. Podobnie sytuacja wygląda w klasie GTE, gdzie triumfator poprzedniej rundy, Thomas Preining z załogi Proton #88 wciąż oczekuje dwóch zmienników. 

Wyścig w Belgii odbędzie się w niedzielę, 22 września.  

Galeria:
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league