Przetasowania w kalendarzu ELMS 2020

Organizatorzy Europejskiej Serii Le Mans zaprezentowali kalendarz sezonu 2020. Najpoważniejszą zmianą będzie w nim zamiana miejsc między dwoma rundami. 

Powodem zamiany miejsc między rundami w Katalonii i Francji jest najprawdopodobniej gorące hiszpańskie lato. Już w tym roku sprawiło ono, że katalońska odsłona ELMS odbyła się nie niedzielne popołudnie, ale sobotni wieczór. W przyszłym roku, runda na torze w Hiszpanii rozpocznie więc sezon już 5 kwietnia, natomiast w Le Castellet we Francji rywalizację ELMS zobaczymy w połowie lipca. 

Pozostałe rundy nie zmienią ani miejsca, ani też terminu zmagań. Na Monzie ELMS wystartuje w drugi weekend maja, na Silverstone pojazdy zobaczymy w pierwszy weekend września, co sugeruje, że znów będzie to runda połączona z rywalizacją FIA WEC. Dwa, a nie trzy tygodnie później, walka o mistrzostwo przeniesienie się na Spa-Francorchamps, by w ostatni weekend października zakończyć sezon wyścigiem w Portugalii. 

Tradycyjnie też, przed sezonem odbędzie się Test, który z Le Castellet przeniesie się do Barcelony. Także i to może być powodem przesunięcia rundy w Hiszpanii na pierwszą pozycję w kalendarzu, przedsezonowe testy i pierwszą rundę dzieląc zaledwie pięć dni. 

Źródło: ELMS 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league