Załoga polskiego zespołu pozbawiona tytułu?

Załoga Inter Europol Competition #13 może stracić tytuł mistrza serii w klasie LMP3. Powodem jest zbyt krótki czas przejazdu przez kierowcę ze statusem Brązu. 

W niedzielnym wyścigu Europejskiej Serii Le Mans na torze Algarve, załoga polskiego zespołu zajęła drugie miejsce w swojej klasie LMP3. Przy dopiero ósmej pozycji konkurentów, z którymi załoga dzieliła pozycję lidera w klasyfikacji generalnej, oznaczało to tegoroczne mistrzostwo dla Inter Europol Competition. 

Po wyścigu sędziowie dopatrzyli się jednak niezgodności z czasem przejazdu poszczególnych kierowców załogi. Startujący ze statusem Brązu w tym sezonie Martin Hippe miał być obecny na torze przez jedynie 65 minut przy wymaganych co najmniej 82 minutach jazdy. Skutkiem tego, sędziowie nałożyli na polską załogę karę 9 okrążeń straty, czego skutkiem stało się przesunięcie w tabeli wyników daleko za konkurentów z #1 Eurointernational. 

W ten sposób, także tegoroczne mistrzostwo LMP3 może przejść do rąk amerykańskiej ekipy. Wyniki, choć z uwzględnioną dla załogi polskiego zespołu karą, są jednak wciąż nieoficjalne. Inter Europol Competition złożył już protest w tej sprawie. 

Możliwą przyczyną takiego rozwoju wypadków może być zaskakujący przebieg pierwszej połowy wyścigu. Wraz z innymi uczestnikami rywalizacji, Hippe przez 55 minut czekał na wznowienie wyścigu pod czerwoną flagą, która była skutkiem kolizji siedmiu pojazdów i ratowania się wyjazdem poza tor kilku innych tuż po starcie wyścigu. 

Źrodło: ELMS 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league