Dominacja United Autosport we Francji

Ekipa United Autosport wygrała we dwóch klasach podczas 4-godzinnego wyścigu Le Castellet. W pierwszej rundzie sezonu Europejskiej Serii Le Mans dobrze spisali się polscy kierowcy, a także i polskie zespoły.

W wyścigu 4-godzinnym na torze Paul Ricard wygrała ekipa United Autosport #32. Startując z trzeciego pola Brytyjski zespół wygrał w składzie Alex Brundle, Job van Uitert, a także Will Owens. Przez dłuższy czas to drugi samochód United Autosport był na miejscu pierwszym, jednakże Philip Hanson przebił oponę i spadł na czwartą lokatę. Ostatecznie dwa prototypy Oreca 07 z brytyjskim emblematem znalazły się na 1 i 3 miejscu. Drugie miejsce zajęła rosyjska ekipa G-Drive #26 z Romanem Rusinowem, Mikkelem Jensenem oraz Nyckiem De Vriesem. Siódme miejsce w kategorii LMP2 zajął Inter Europol Competition #34. Polska ekipa w jedynym zielono-żółtym Ligierze straciła do liderów 1 okrążenie. Mimo to jest to najlepszy wynik w kategorii LMP2 dla Jakuba Śmiechowskiego, Rene Bindera, a także Matewosa Isaakiana.

Z kolei w kategorii LMP3 nasz zespół zajął drugie miejsce. Skład Nigel Moore i Martin Hippe dojechali 4 sekundy za ekipą United Autosport, który także wystawia prototyp LMP3 w Europejskiej Serii Le Mans. Skład Wayne Boyd, Tom Gamble oraz Robert Wheldon nie miał sobie równych w tej klasie.    Podium w tej klasie uzupełniła ekipa RLR Msport #15. Ligier z numerem 15 stracił okrążenie do „polskiego” prototypu.

W kategorii LMGTE nie wygrało jedno z sześciu Ferrari 488. Okazało się, że najszybszym samochodem było Porsche 911 RSR ekipy Proton Competition #77 (jego skład to Christian Ried, Michele Bereta oraz Alessio Picarello). Pomimo pierwszego pola startowego ekipa Michała Broniszewskiego nie obroniła pozycji lidera i długo walczyła z innymi konkurentami. Zespół Kessel Racing #74 ostatecznie zajął drugą lokatę w kategorii LMGTE. Podium uzupełniła ekipa z Włoch Iron Lynx. Auto z numerem 83 prowadziła załoga kobieca składająca się z Manueli Gostner, Michelle Gatting i Rahel Frey.

Następny wyścig Europejskiej Serii Le Mans odbędzie się w sierpniu na słynnym torze Spa-Francorchamps w Belgii. Kierowcy LMP2, LMP3 oraz aut GT będą się ścigać na dystansie 4 godzin.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league