Robert Kubica wystartuje w ELMS

24-godzinny wyścig na torze Daytona stanowił dopiero początek dłuższej przygody Roberta Kubicy z długodystansowymi wyścigami prototypów. Polak przejedzie bowiem sezon Europejskiej Serii Le Mans, dołączając do nowego w klasie LMP2 zespołu WRT.

Belgijska ekipa W Racing Team ma na koncie liczne sukcesy w wyścigach samochodów GT3, lecz w wyścigach prototypów brała udział tylko raz, podczas rundy ELMS na torze Spa-Francorchamps w 2016 roku. Poza startami w ELMS, WRT będzie rywalizować w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, z czym wiąże się debiut w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Zespół wyraził intencję ubiegania się o drugie zgłoszenie do 24h Le Mans dla swojej europejskiej załogi, w której znajdzie się 36-letni Robert Kubica. Nazwiska jego zespołowych kolegów mamy poznać w przeciągu najbliższych tygodni.

„Bardzo się cieszę, że dołączę do WRT w tym nowym rozdziale w mojej karierze oraz zespołu” – powiedział Kubica. „Wspólnie odkryjemy wiele rzeczy, w serii z bardzo mocną i konkurencyjną stawką, pełną utalentowanych uczestników. To będzie mój pierwszy pełny sezon w wyścigach długodystansowych. Kilka dni temu w Daytonie dowiedziałem się, jak to jest dzielić samochód z kolegami i nie mogę doczekać się współpracy z zespołem zarówno w fabryce jak i na torze. Cały projekt bardzo mnie motywuje i chciałbym podziękować ciepło Vincentowi [Voose’owi – szefowi WRT], który mocno naciskał na to, by wcielić to w rzeczywistość”.

Zarówno w WEC jak i ELMS zespół WRT będzie wystawiać prototyp Oreca 07.

Źródło: w-racingteam.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league