Delétraz i Ye partnerami Kubicy w ELMS

Belgijski zespół W Racing Team przedstawił swój pełny skład na sezon 2021 Europejskiej Serii Le Mans. Do Roberta Kubicy, w prototypie Oreca 07 klasy LMP2, dołączą Louis Delétraz oraz Yifei Ye.

23-letni Delétraz to doświadczony zawodnik w samochodach jednomiejscowych, znany głównie z występów w Formule 2. Szwajcar zadebiutował w wyścigach prototypów podczas ubiegłorocznego 24h Le Mans, gdzie zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

„Bardzo się cieszę z dołączenia do WRT na sezon 2021 ELMS” – powiedział. „Mamy bardzo mocny skład z Robertem oraz Yifei i jestem pewien, że będziemy konkurencyjni od samego początku. Po wielu latach w samochodach jednomiejscowych oraz doświadczeniach w LMP1, to będzie dla mnie nowe wyzwanie, którego nie mogę się doczekać. Nie ma wątpliwości, że WRT to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w stawce i chciałbym podziękować Vincentowi oraz jego ludziom za zaufanie oraz możliwość startów”.

Yifei Ye to natomiast 20-letni kierowca z Chin, który ma na swoim koncie tytuły mistrzowskie we francuskiej Formule 4 oraz Euroformule Open. Ye zadebiutował za kierownicą prototypów na początku roku, z miejsca wygrywając Azjatycką Serię Le Mans: „Po udanym przejściu z aut jednomiejscowych do wyścigów długodystansowych, jestem pewien, że utrzymam dobrą formę, będąc w zespole z jednym z najbardziej utalentowanych zawodników w postaci Roberta oraz bardzo zdolnym i doświadczonym Louisem”.

Źródło: w-racingteam.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league