Zespół Kubicy na czele pierwszego dnia testów ELMS

Tor Circuit de Barcelona-Catalunya będzie gościć inaugurację sezonu Europejskiej Serii Le Mans. Na niecały tydzień przed pierwszą rundą na hiszpańskim obiekcie zorganizowane zostały dwudniowe testy. Po 10 godzinach próbnych jazd, na czele znalazła się załoga Roberta Kubicy.

Team WRT od samego początku znajdował się w czołówce. Już po niecałej godzinie Robert Kubica wskoczył na pierwszą lokatę, a następnie jego rezultaty poprawiał zmiennik Yifei Ye. Ostatecznie, po porannej sesji załoga #41 zajmowała piątą pozycję.

Po opuszczeniu sesji popołudniowej, Oreca zespołu WRT powróciła na tor wieczorem. Już niecałe pół godziny po rozpoczęciu sesji Robert Kubica wykręcił najlepszy czas dnia 1:33,991. Do końca poniedziałkowych jazd ten rezultat miał poprawić już tylko zmiennik Polaka Louis Delétraz, który ustawił poprzeczkę na 1:33,173. Yifei Ye także ustanowił swój najlepszy czas 1:35,376 podczas wieczornej sesji.

Za kierowcami WRT uplasował się Pietro Fittipaldi z G-Drive Racing #26, który stracił do czasu Delétraza aż półtorej sekundy. Kolejne pozycje należały do Ricky’ego Taylora z DragonSpeed USA i Tristana Gommendy’ego z Duqueine Team.

W klasie LMP3 najszybszy był Laurents Horr z ekipy DKR Engineering #4, który podczas wieczornej sesji wykręcił czas 1:39,541. Pokonał on Wayne’a Boyda z United Autorsports oraz Joeya Andera z Eurointernational. Z dobrej strony pokazał się startujący z polską flagą Team Virage – Garett Grist uplasował się na czwartej pozycji, ze stratą 0,951 sekundy do najszybszego. Martin Hippe, Julien Falchero i Ugo de Wilde z załogi #13 Inter Europol Competition zajęli 11., 12. i 15. lokatę, tuż przed 16. w tabeli Mateuszem Kaprzykiem. Alessandro Bracalente, Mattia Pasini i Julius Adomavicius z załogi #14 Inter Europol Competition zakończyli dzień na pozycjach 19., 24. i 30.

Klasa GTE Pro została zdominowana przez ekipę Iron Lynx, która zajęła pierwsze trzy pozycje – najszybszy był Miguel Molina w Ferrari #80, przed Paolo Rubertim w #60 i Michelle Gatting w #83.

Testy ELMS w Barcelonie będą kontynuowane we wtorek.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league