Milesi pozostaje na pole position w ELMS

Charles Milesi wywalczył drugie z rzędu pole position w Europejskiej Serii Le Mans. Francuz poprowadzi stawkę do zielonej flagi podczas finału sezonu 2021 na torze Portimão. Bardzo blisko wygrania kwalifikacji w klasie LMP3 był polski zespół Inter Europol Competition.

Jako pierwszy w tabeli wyników zapisał się Paul-Loup Chatin z IDEC Sport #28, wykręcając 1:31,988. Już kilkanaście sekund później pierwsze miejsce odebrał mu jednak Nyck de Vries z G-Drive Racing #26, którego następnie zmienił Ferdinand Habsburg z lokalnego zespołu Algarve Pro Racing #24.

Ta dwójka wymieniła się na prowadzeniu jeszcze raz, w ostatniej minucie sesji – najpierw de Vries wykręcił 1:31,105, a krótko potem Habsburg ustawił poprzeczkę na 1:30,989. Po tym, jak obaj zjechali do boksów, swoje mierzone okrążenie ukończył Milesi, rzutem na taśmę zdobywając pole position z czasem 1:30,812.

Nicholas Jamin z United Autosports #32 był czwarty, przed Louisem Delétrazem z Team WRT #41. Mistrz serii utracił swoje pierwsze okrążenie przez wyjazd poza tor, lecz później 1:31,461, co dało mu miejsce w pierwszej piątce, przed Jonathanem Aberdeinem w drugim aucie United Autorsports #22. Will Stevens z Panis Racing #65, Chatin, Markus Pommer z BHK Motorsport #35 i Gustavo Menezes z G-Drive Racing #25 uzupełnili pierwszą dziesiątkę.

Zaledwie 0,059 sekundy zabrakło, aby pole position w klasie LMP3 mógł świętować zespół Inter Europol Competition. Ugo De Wilde w aucie #13 był szybki przez całą 10-minutową sesję i utracił prowadzenie dopiero na kilkanaście sekund do jej zakończenia, pokonany przez Wayne’a Boyda z United Autosports #2.

Szybciej od reprezentanta polskiej ekipy pojechał także Laurents Hörr z DKR Engineering #4, lecz wyjechał przy tym poza tor i stracił swój najlepszy rezultat, spadając na trzecią lokatę. Nicolas Pino, dzielący drugi prototyp Inter Europol Competition #14 z dwoma polskimi kierowcami, zakwalifikował się na 13. pozycji, ze stratą 1,634 sekundy do najszybszego.

Także w klasie GTE losy kwalifikacji rozstrzygnęły się w ostatniej minucie sesji. Wtedy to pierwsze miejsce straciła prowadząca niemal od samego początku Rahel Frey z Iron Lynx #83. W przeciągu kilkudziesięciu sekund spadła aż na szóste miejsce, a pole position odebrał jej Ross Gunn w Astonie Martinie #95 od TF Sport, o prawie pół sekundy pokonując Gianmarię Bruniego w Porsche #77 od Proton Competition.

Ostatni 4-godzinny wyścig sezonu 2021 ELMS wystartuje w niedzielę o 14.

PNrKierowcyKlasaZespół Rezultat
137


Alexandre Coigny
Nicolas Lapierre
Charles Milesi
LMP2P/ACOOL RacingG1:30,812
224


Sophia Flörsch
Ferdinand Habsburg
Richard Bradley
LMP2Algarve Pro RacingG+ 0,177
326


Roman Rusinow
Franco Colapinto
Nyck de Vries
LMP2G-Drive RacingG+ 0,293
432


Job van Uitert
Nicolas Jamin
Manuel Maldonado
LMP2United AutosportsG+ 0,523
541


Robert Kubica
Louis Delétraz
Yifei Ye
LMP2Team WRTG+ 0,649
622


Philip Hanson
Jonathan Aberdein
Tom Gamble
LMP2United AutosportsG+ 0,654
765


Julien Canal
Will Stevens
James Allen
LMP2Panis RacingG+ 0,901
828


Paul Lafargue
Paul-Loup Chatin
Patrick Pilet
LMP2Idec SportG+ 1,176
935


Francesco Dracone
Sergio Campana
Markus Pommer
LMP2BHK MotorsportG+ 1,523
1025


John Falb
Rui Andrade
Gustavo Menezes
LMP2P/AG-Drive RacingG+ 1,826
1130


Tristan Gommendy
René Binder
Memo Rojas
LMP2Duqueine TeamG+ 1,939
1229


Matthieu Lahaye
Jean-Baptiste Lahaye
Gianluca Giraudi
LMP2P/AUltimateG+ 2,001
132


Wayne Boyd
Robert Wheldon
Edouard Cauhaupe
LMP3United AutosportsM+ 5,560
1413


Martin Hippe
Ugo De Wilde
Adam Eteki
LMP3Inter Europol CompetitionM+ 5,619
154

Laurents Hörr
Mathieu de Barbuat
LMP3DKR EngineeringM+ 5,676
165


Christophe Cresp
Fabien Lavergne
Adrien Chila
LMP3MV2S RacingM+ 6,056
178


Eric Trouillet
Sébastien Page
David Droux
LMP3GraffM+ 6,422
1815


Mikael Benham
Alex Kapadia
Malthe Jakobsen
LMP3RLR MSportM+ 6,434
199

Matthias Kaiser
Rory Penttinen
LMP3GraffM+ 6,469
2018


Alessandro Bressan
Andreas Laskaratos
Damiano Fioravanti
LMP31 Aim Villorba CorseM+ 6,567
2119


Nicolas Maulini
Matthew Bell
Niklas Krütten
LMP3COOL RacingM+ 6,705
223


James McGuire
Duncan Tappy
Andrew Bentley
LMP3United AutosportsM+ 6,738
2311


Mattia Drudi
Antoine Doquin
Finn Gehrsitz
LMP3EuroInternationalM+ 6,788
247

Anthony Wells
Colin Noble
LMP3Nielsen RacingM+ 7,185
2514


Mateusz Kaprzyk
Nicolas Pino
Patryk Krupinski
LMP3Inter Europol CompetitionM+ 7,194
2612


Gary Hauser
Tom Cloet
Guilherme Oliveira
LMP3Racing ExperienceM+ 7,955
276


Nicholas Adcock
Austin McCusker
Max Koebolt
LMP3Nielsen RacingM+ 8,200
2895


John Hartshorne
Ross Gunn
Oliver Hancock
LMGTETF SportG+ 8,397
2977


Christian Ried
Cooper MacNeil
Gianmaria Bruni
LMGTEProton CompetitionG+ 8,877
3088


François Perrodo
Emmanuel Collard
Alessio Rovera
LMGTEAF CorseG+ 8,939
3193


Michael Fassbender
Felipe Laser
Richard Lietz
LMGTEProton CompetitionG+ 9,080
3283


Rahel Frey
Sarah Bovy
Michelle Gatting
LMGTEIron LynxG+ 9,088
3360


Claudio Schiavoni
Giorgio Sernagiotto
Paolo Ruberti
LMGTEIron LynxG+ 9,091
3480


Matteo Cressoni
Rino Mastronardi
Miguel Molina
LMGTEIron LynxG+ 9,233
3561


Franck Dezoteux
Pierre Ragues
Côme Ledogar
LMGTEAF CorseG+ 9,445
3655


Duncan Cameron
Matthew Griffin
David Perel
LMGTESpirit of RaceG+ 9,503
3766


Rodrigo Sales
Jody Fannin
Thong Wei Fung Shaun
LMGTEJMW MotorsportG+ 9,799
20

Rob Hodes
Alex Fontana
LMP3Team VirageM
34


Salih Yoluç
Charlie Eastwood
Harry Tincknell
LMP2P/ARacing Team TurkeyG
39


Vincent Capillaire
Maxime Robin
Arnold Robin
LMP2P/AGraffG
42

Fabien Michal
Lucas Legeret
LMP3Saintéloc Junior TeamM
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1