Przy okazji finałowej rundy serii ELMS w Portugalii, organizatorzy ujawnili kalendarz sezonu 2015. Zmianom ulegną w nim jedynie terminy poszczególnych rund.

O ile tegoroczny sezon wprowadzał kilka zmian, m.in. obecność przesuniętej na koniec rundy w Portugalii w miejsce imprezy na Węgrzech – w przyszłym roku nie dojdzie do żadnych zmian obiektów, na których ścigać się będą kierowcy startujący w ELMS.

Po tradycyjnych, oficjalnych testach na torze Paul Ricard w trzeci weekend marca, sezon ruszy w dniach 10-11 kwietnia na torze Silverstone – co oznacza przesunięcie tej rundy o tydzień wcześniej. Bez zmian pozostanie impreza na torze Imola, zaplanowana na 16-17 maja – kolejną zmianą będzie natomiast przesunięcie o tydzień do tyłu rundy na torze Red Bull Ring w Austrii. Podobnie, tydzień wcześniej zobaczymy w przyszłym sezonie również wyścig na francuskim Circuit Paul Ricard – bez zmian pozostanie za to finał sezonu, który, podobnie jak w ten weekend, odbędzie się na torze Estoril.

Organizatorzy nie planują większych zmian również w kwestii regulaminu – wprowadzony w tym sezonie czas 4 godzin rywalizacji spełnił swoją rolę i został zaakceptowany przez startujące ekipy. W ten sposób, największą przyszłoroczną odmianą będzie wprowadzenie nowej kategorii LMP3.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race