Zespół Ibañez Racing poinformował o powrocie do Europejskiej Serii Le Mans z dwoma prototypami LMP2. Ekipa zakupiła trzy podwozia od twórców zespołu Millenium Racing.

Dwa pojazdy Oreca 03, w tegorocznym sezonie WEC miały pojawić się w barwach zespołu Millenium, powstałego przez współpracę ekip Delta-ADR i sponsorów z Emiratów Arabskich. Niestety, nie pierwszy już raz, projekt ten upadł – a dwa pojazdy przez rok nie startowały, czekając na nowych sponsorów lub potencjalnych kupców. Tymi drugimi okazał się zespół Ibañez Racing, startujący w ostatnich latach w serii wyścigów VdeV Endurance – a który postanowił powrócić do rywalizacji także w wyścigach prototypów LMP2.

Decyzję tą, francuski zespół José Ibañeza podjął za namową Pierra Perreta, byłego kierowcy wyścigowego i przedsiębiorcy związanego z motorsportem. Zespół chciał zresztą zakupić całkowicie nowe, zamknięte prototypy LMP2 – niestety, na zamówienie ich jeszcze na sezon 2015 nie było już czasu, toteż rozwiązaniem okazał się zakup i modernizacja pojazdów Oreca 03 od Millenium. Dwa takie prototypy pojawią się w przyszłym roku w Europejskiej Serii Le Mans – na rok 2016, Ibañez zapowiada natomiast zakup prototypów zamkniętych, być może nowych Oreca 05 Coupe.

Pierwsze torowe testy zmodernizowanych do wersji 03.R pojazdów, Ibañez planuje na weekend 22-25. stycznia na torze Motorland Aragon – a następnie, samochody pojawią się także 13. i 27. lutego na brytyjskim Silverstone.

Dla Ibañez Racing, start w Europejskiej Serii Le Mans to nie nowość – ekipa walczyła tam już w 2009 roku, startując w prototypie Courage LC75 także w kategorii LMP2. W ubiegłym sezonie, Francuzi wspomagali natomiast luksemburski zespół DKR Engineering, będąc częścią ich odnogi startującej w LMP2 w prototypie Lola B11/40. 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race