Zespół Greaves Motorsport potwierdził start w prototypie LMP3 w przyszłorocznej Europejskiej Serii Le Mans. Brytyjczycy pojawią się w ELMS w pojeździe Ginetta-Juno.

Jak stwierdził założyciel i szef zespołu, Tim Greaves, ekipa zdecydowała się na obecność w LMP3 by dać szansę nowym kierowcom, którzy chcą razem z nim rozpocząć karierę w startach w prototypach Le Mans. Wejście od razu do czołowej kategorii Europejskiej Serii Le Mans, według Greavesa jest dla wielu decyzją zbyt kosztowną – za to start w LMP3 pozwala zarówno na udział bez sporych wydatków, jak i na zapoznanie się ze startem w pojazdach tej klasy.

Dodatkowym argumentem była tu również bliska znajomość Greavesa z Lawrencem Tomilsonem, szefem Ginetty – i właśnie dlatego, orężem Grevaes Motorsport w LMP3 zostanie nowy pojazd Ginetta-Juno. Ekipa potwierdziła także obecność pierwszego kierowcy w nowej załodze – w prototypie LMP3 pojawi się wice-mistrz Radical European Masters, 23-letni Bradley Smith.

Mimo nieco słabszych wyników w tegorocznej serii ELMS, Greaves nie rezygnuje jednak ze startów także w czołowej kategorii LMP2. Zespół pozostanie tu z przynajmniej jednym pojazdem Zytek Z11SN – nie stwierdził jednak, w których wyścigach miałaby pojawić się druga załoga.

Brytyjski zespół nie jest pierwszym, który zadeklarował start w przyszłorocznej serii ELMS w prototypie LMP3. Wcześniej, o swojej obecności informował hiszpańsko-litewski zespół SVK Speed Factory Racing, deklarując start łącznie dwóch prototypów Ginetta-Juno – a jeszcze jeden miałby się pojawić w zespole Uniwersytetu Bolton, który do walki przystąpiłby we współpracy z producentem prototypu oraz członkami ekipy RLR. Chęć startu w przyszłorocznym sezonie zadeklarował również francuski zespół Extrême Limite, przy czym ten nie poinformował jeszcze o tym, w jakim pojeździe miałby startować.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race