Castroneves przechodzi do IMSA

Team Penske oficjalnie ogłosił, że Hélio Castroneves będzie w przyszłym roku kierowcą programu Acury DPi w IMSA Championship. Brazylijczyk zakończy tym samym regularne starty w IndyCar Series.

Castroneves, który zaliczy swój debiut podczas nadchodzącego wyścigu Petit Le Mans, dołączył tym samym do Juana Pablo Montoyi i Dane’a Camerona. Zespół nie ogłosił jeszcze swojego czwartego etatowego kierowcy, ani zawodników na wyścigi długodystansowe.

„Miałem szczęście, osiągając wiele swoich życiowych celów z Team Penske” – powiedział Castroneves. „Pomóc Rogerowi [Penske], zespołowi i ludziom z Acury w rozpoczęciu i budowie tego programu od zera będzie dla mnie kolejnym dużym wyzwaniem i okazją w mojej karierze. Jestem dumny ze wszystkiego, co osiągnęliśmy razem w IndyCar, a teraz jestem skupiony na swoim udziale w rozwoju modelu ARX-05 i próbie wygrania 24h Daytona i mistrzostwa IMSA”.

Choć Castroneves nie będzie już regularnie ścigać się w IndyCar, weźmie udział w przyszłorocznym wyścigu Indianapolis 500, by walczyć o swoje czwarte zwycięstwo.

Źródło: teampenske.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league