Castroneves najszybszy w treningach

Hélio Castroneves był najszybszym kierowcą wolnych treningów przed wyścigiem Petit Le Mans. Brazylijczyk przejechał okrążenie toru Road Atlanta w czasie 1:11,968, nieznacznie pokonując Brendona Hartleya.

Najszybszy w pierwszym piątkowym treningu był zwycięzca poprzedniej rundy Renger van der Zande w Ligierze #90 od VisitFlorida Racing, z wynikiem 1:12,650. Pokonał on Jordana Taylora z załogi Cadillaca #10 oraz Castronevesa w Orece zespołu Team Penske. Najwięcej okrążeń przejechała załoga Oreki #85 od JDC-Miller Motorsports. W klasie Prototype Challange zgodnie z oczekiwaniami najszybszy był James French z Performance Tech Motorsports. W klasie GTLM najlepszy czas należał do Laurensa Vanthoora w Porsche #912, który o 0,004 sekundy pokonał Tommy’ego Milnera w Corvette #4. Pierwszą trójkę zamknął Antonio Garcia w drugim samochodzie Corvette. Niemiłą niespodzianką były problemy BMW #24, które nie przejechało pomiarowego okrążenia. W klasie GTD coraz lepiej radzi sobie Lamborghini – Jeroen Mul w samochodzie #16 uzyskał najlepszy czas, przed Conorem de Philippim w Audi #29 i Andym Lallym w Acurze #93.

W drugim treningu tempo dyktował Juan Pablo Montoya z Team Penske. Kolumbijczyk uzyskał czas 1:12,445, o ponad ćwierć sekundy lepszy od Mathiasa Beche w podobnej Orece 07-Gibson, lecz zespołu Rebellion Racing. Trzeci czas należał do Dane’a Camerona, dla którego to ostatni weekend za kierownicą Cadillaca #31. W PC najszybszy był zmiennik Frencha Patricio O’Ward. W GTLM najlepszy wynik uzyskał trzeci zawodnik ekipy Risi Competitione Alessandro Pier Guidi, który był szybszy od Marcela Fässlera – trzeciego kierowcy Corvette #4 – oraz Earla Bambera, będącego trzecim kierowcą Porsche #912. W klasie GTD najszybsza była Katherine Legge w Acurze #93, a pierwszą trójkę uzupełnili Colin Braun w Porsche #54 i de Philippi w Audi #29.

Trzecia, nocna sesja treningowa, padła łupem Brendona Hartleya w Nissanie #2, który uzyskał czas 1:12,017. Na drugie miejsce przebił się Filipe Albuquerque w Cadillacu #5, a trzeci czas uzyskał van der Zande. W klasie PC swoją dominację kontynuował O’Ward, a w GTLM na czoło stawki wysunęli się kierowcy BMW – Alexander Sims w #25 był szybszy od Nicka Catsburga w #24. Trzeci wynik należał do Milnera w Corvette #4. W klasie GTD niespodziewanie najszybszy był Jack Hawksworth w Lexusie #15, przed de Philippim i Michaelem Christensenem w Porsche #28.

Najlepszy czas weekendu padł w jedynej sobotniej sesji treningowej – tu najszybszy był Castroneves z wynikiem 1:11,968. Brazylijczyk był szybszy od Hartleya, Luisa Deraniego w Nissanie #22 i Van Der Zande w Ligierze #90 – cała ta czwórka zmieściła się w odstępie 63 tysięcznych sekundy. Równie ciasno było na czele klasy GTLM – tam Toni Vilander w Ferrari #62 uzyskał czas o 0,02 sekundy lepszy od Garcii w Corvette #3. Pierwszą trójkę uzupełnił Martin Tomczyk w BMW #24. W klasie PC o ponad pół sekundy lepszy od rywali był James French, a w GTD najlepszym czasem popisał się de Philippi w Audi #29. O 0,065 sekundy wyprzedził on Matteo Cressoniego w Ferrari #63, a pierwszą trójkę zamknął Sage Karam w Lexusie #14.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league