Rast najszybszy na otwarcie weekendu

René Rast uzyskał najlepszy czas pierwszej sesji treningowej przed wyścigiem Rolex 24 at Daytona. W klasie GTLM najszybszy był Joey Hand.

Rast uzyskał najlepszy czas sesji 1:37,428 na swoim przedostatnim okrążeniu za kierownicą Mazdy #77, pokonując o zaledwie 0,007 sekundy Tristana Vautiera w Cadillacu od Spirit of Daytona. Pierwszą trójkę zamknął Jordan Taylor z mistrzowskiego zespołu Wayne Taylor Racing.

Na piątym miejscu znalazł się Alex Brundle w najszybszym prototypie specyfikacji LMP2. Brytyjczyk pojechał o 0,102 sekundy wolniej od Rasta. Dopiero dziesiąte miejsce zajął najszybszy z kierowców Acury Graham Rahal, za którym uplasował się Pipo Derani w lepszym z dwóch Nissanów. Aż 13 najszybszych prototypów zmieściło się w jednej sekundzie.

Nie najlepiej weekend rozpoczął zespół United Autosports #23 z Fernando Alonso w składzie. Phil Hanson był bowiem sprawcą jedynej czerwonej flagi, kiedy na swoim czwartym okrążeniu uderzył w barierę w zakręcie West Horseshoe. Uszkodzenia prototypu Ligier były jednak niewielkie i zespół powinien powrócić na tor podczas drugiej sesji.

W klasie GT Le Mans najszybszy był Joey Hand, który wykręcił wynik 1:44,062 za kierownicą Forda #66. O niecałe pół sekundy wolniej pojechał Alessandro Pier Guidi w Ferrari od Risi Competizione, a pierwszą trójkę uzupełnił Laurens Vanthoor w Porsche #912.

Na czele klasy GT Daytona znalazło się startujące gościnnie Ferrari od Risi Competizione, z Miguelem Moliną za kierownicą. Hiszpan wykręcił czas 1:47,223, pokonując o 0,060 sekundy Pedro Lamy’ego w podobnym Ferrari ekipy Spirit of Race. Pierwszą trójkę zamknął AJ Allmendinger w Acurze #86 od Michael Shank Racing.

Wyniki sesji

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league