Castroneves na czele w drugim treningu

Trzykrotny zwycięzca wyścigu Indianapolis 500 Hélio Castroneves uzyskał najlepszy czas drugiej sesji treningowej przed wyścigiem Rolex 24 at Daytona. W klasie GTLM najszybszy był Patrick Pilet.

Kierowca Acury #7 poprawił najlepszy czas weekendu na 1:37,036, pokonując o 0,324 sekundy drugiego w tabeli Nicolasa Lapierre’a w Nissanie #22. Pierwszą trójkę uzupełnił Filipe Albuquerque w Cadillacu #5, czwarty był Colin Braun w najszybszym prototypie LMP2, a piąty Jonathan Bomarito w Mazdzie #55.

Najlepsze rezultaty z drugiej sesji mogą jednak nie być miarodajne, bowiem sesja została przerwana na pięć minut przed końcem, co przeszkodziło wielu ekipom w wykonaniu symulacji kwalifikacji.

W klasie GT Le Mans najlepszym czasem popisał się Patrick Pilet za kierownicą Porsche #911. Pokonał on Jana Magnussena w Corvette #3 oraz Richarda Westbrooka w Fordzie #67.

Najlepszy czas w klasie GT Daytona ustanowił Alvaro Parente za kierownicą Acury #58, za którym uplasowali się kierowcy Ferrari – Miguel Molina w #82 oraz Daniel Serra w #51.

Kolejną sesją dla kierowców IMSA Championship będą kwalifikacje, które rozpoczną się o godzinie 21:55 polskiego czasu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league