Acura drugi raz z rzędu na pole position

Hélio Castroneves wywalczył pole position do sobotniego wyścigu IMSA na ulicach Long Beach. Kierowca Acury poprawił dotychczasowy rekord toru na 1:11,332. To drugi kwalifikacyjny triumf Team Penske w tegorocznym sezonie.

Obok Castronevesa pojedzie Felipe Nasr z Action Express Racing. Brazylijczyk stracił do byłego kierowcy IndyCar 0,218 sekundy. Drugi samochód ekipy Team Penske uplasował się na trzecim miejscu. Juan Pablo Montoya, który kierował prototypem Acura stracił do swojego kolegi z zespołu ponad 0,5 sekundy.

Nie obyło się bez kolizji i otarć o bandę. Najboleśniej przekonał się o tym Jonathan Bomarito w Mazdzie #55, który sesję zakończył na 4. miejscu. Amerykanin wypadł z szóstego zakrętu i uderzył w barierę, lecz mógł kontynuować jazdę.

W klasie GT Le Mans walka trwała do samego końca. Zespół Porsche ostatecznie zebrał dwa pierwsze pola startowe – Nick Tandy z czasem 1:16,313 uplasował się przed swoim zespołowym kolegą Laurensem Vanthoorem. Z trzeciego pola pojedzie Oliver Gavin w Corvette #4, który triumfował na torze Long Beach dwukrotnie. Czwarta pozycja w kwalifikacjach przypadła Sébastienowi Bourdaisowi, który w ten weekend zastępuje chorującego Joeya Handa w Fordzie #66. Mistrzowie serii w kategorii GTLM z lat 2017 i 2018 Corvette #3 pojadą z 5. miejsca, zaś drugi z Fordów z szóstego. Ostatni rząd przypadł autom BMW.

Wyścig odbędzie się w sobotę o godzinie 22:55.

Wyniki kwalifikacji

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league