Były mistrz serii NASCAR Kyle Busch wystartuje w przyszłorocznym 24-godzinnym wyścigu na torze Daytona. Amerykanin zasiądzie za sterami Lexusa w zespole AIM Vasser Sullivan.

Kierowca z Las Vegas ma 34 lata oraz przejechał już ponad 1100 wyścigów w różnych seriach. W swojej karierze odniósł 243 zwycięstwa i 441 razy stanął na podium. W samym 2019 roku Busch wygrywał 13 razy, stanął 24 razy na podium i był trzykrotnie zwycięzcą kwalifikacji. W 2015 roku Busch został mistrzem serii NASCAR Sprint Cup.

Busch został ogłoszonym jednym z kierowców Lexusa RC F GT3 ekipy AIM Vasser Sullivan podczas corocznej gali Motorsports Day dla członków Lexusa i Toyoty w Plano w stanie Teksas.

„Chciałbym podziękować wszystkim osobom z Lexusa Motorsport, AIM Vasser Sullivan i Toyoty za danie mi takiej okazji” – powiedział. „Możliwość startu w kultowym wyścigu jak 24h Daytona to z pewnością coś, o czym myślałem i chciałem to zrobić. Moja współpraca z Toyotą i historią, jaką razem zrobiliśmy była niesamowita. Mam nadzieję na kontynuację tej historii i być może zdobędę własnego Rolexa do kolekcji trofeów”.

Dla Buscha to będzie debiut w wyścigu IMSA, a także w wyścigach długodystansowych. Kierowca NASCAR pojedzie w kategorii GT Daytona.

„Cieszymy się, że zawodnik kalibru Kyle'a dołączył do AIM Vasser Sullivan w 2020 roku podczas wyścigu Daytona 24h” – powiedział Jimmy Vasser, współwłaściciel wspomnianej ekipy. „Kyle udowodnił, że może konkurować i wygrywać na wielu płaszczyznach sportów motorowych, więc cieszymy się, że będzie jeździł Lexusem RC F GT3 w Daytona”.

Busch weźmie również udział w Roar Before the 24 w dniach 3-5 stycznia 2020, szykując się na wyścig w dniach 25-26 stycznia.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race