Team Penske chce wygrać największe wyścigi IMSA

Po zdobyciu mistrzostwa w kategorii prototypów IMSA w sezonie 2019, fabryczny zespół Acury stawia sobie za cel wygranie wyścigów długodystansowych, począwszy od rozpoczynającego sezon 24h Daytona.

Team Penske powrócił na Daytona w podobnym składzie jak w roku 2019. Dane Cameron, Juan Pablo Montoya, czyli mistrzowie serii IMSA, pojadą wraz z Simonem Pagenaudem, w prototypie #6, natomiast Alexander Rossi zaliczy gościnne występy w aucie #7, wraz z pełnoetatowymi zawodnikami Hélio Castronevesem oraz Rickym Taylorem.

Simon Pagenaud, który w zeszłym roku wygrał Indianapolis 500, do swojej kolekcji chce dodać zwycięstwo w 24h Daytona: „Inauguracja w Daytonie to bardzo ważny moment tego sezonu. Z przyjemnością dołączam z powrotem do ekipy i wspieram ich w zdobyciu kolejnego mistrzostwa, ale przede wszystkim w wygraniu wyścigów długodystansowych. Bardzo się cieszę na start w Daytonie i z pewnością chcę dodać wygraną tutaj do listy trofeów”.

Cała szóstka kierowców głośno wypowiada się, że chce doprowadzić ekipę Acura Team Penske do pierwszego zwycięstwa w NAEC.

„Mistrzostwo i trzy wygrane wyścigi to był znakomity wynik dla załogi #6” – powiedział Ricky Taylor. „W 2020 roku do odhaczenia pozostały nam już tylko wyścigi długodystansowe. Zwycięstwo w Daytonie jest w tym roku priorytetem dla naszej trójki”.

Juan Pablo Montoya dodał: „Będąc w Team Penske, co tydzień oczekuje się od ciebie zwycięstwa. Ten zespół zapewnia ci wszystkie narzędzia i twoim zadaniem jest odnieść sukces”.

Najmniej wylewnym kierowcą na spotkaniu z mediami był Hélio Castroneves. Brazylijczyk, który startował w IndyCar, krótko podsumował plan jaki ma Acura Team Penske na wyścigi długodystansowe: „Wygrywać”.

Źródło: imsa.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze