Team Penske chce wygrać największe wyścigi IMSA

Po zdobyciu mistrzostwa w kategorii prototypów IMSA w sezonie 2019, fabryczny zespół Acury stawia sobie za cel wygranie wyścigów długodystansowych, począwszy od rozpoczynającego sezon 24h Daytona.

Team Penske powrócił na Daytona w podobnym składzie jak w roku 2019. Dane Cameron, Juan Pablo Montoya, czyli mistrzowie serii IMSA, pojadą wraz z Simonem Pagenaudem, w prototypie #6, natomiast Alexander Rossi zaliczy gościnne występy w aucie #7, wraz z pełnoetatowymi zawodnikami Hélio Castronevesem oraz Rickym Taylorem.

Simon Pagenaud, który w zeszłym roku wygrał Indianapolis 500, do swojej kolekcji chce dodać zwycięstwo w 24h Daytona: „Inauguracja w Daytonie to bardzo ważny moment tego sezonu. Z przyjemnością dołączam z powrotem do ekipy i wspieram ich w zdobyciu kolejnego mistrzostwa, ale przede wszystkim w wygraniu wyścigów długodystansowych. Bardzo się cieszę na start w Daytonie i z pewnością chcę dodać wygraną tutaj do listy trofeów”.

Cała szóstka kierowców głośno wypowiada się, że chce doprowadzić ekipę Acura Team Penske do pierwszego zwycięstwa w NAEC.

„Mistrzostwo i trzy wygrane wyścigi to był znakomity wynik dla załogi #6” – powiedział Ricky Taylor. „W 2020 roku do odhaczenia pozostały nam już tylko wyścigi długodystansowe. Zwycięstwo w Daytonie jest w tym roku priorytetem dla naszej trójki”.

Juan Pablo Montoya dodał: „Będąc w Team Penske, co tydzień oczekuje się od ciebie zwycięstwa. Ten zespół zapewnia ci wszystkie narzędzia i twoim zadaniem jest odnieść sukces”.

Najmniej wylewnym kierowcą na spotkaniu z mediami był Hélio Castroneves. Brazylijczyk, który startował w IndyCar, krótko podsumował plan jaki ma Acura Team Penske na wyścigi długodystansowe: „Wygrywać”.

Źródło: imsa.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league