Pole position dla Team Penske, faworyci nie zawiedli

Pretendenci do zwycięstwa na torze Road America we wszystkich klasach nie zawiedli w sobotnich kwalifikacjach, zdobywając pole position do wyścigu IMSA.

Aaron Telitz zdobył pierwsze w historii pole position w kategorii GT Daytona. Czas młodego Amerykanina to 2:06.251 i wyprzedził drugiego Lexusa o 0.787 sekundy. Frankie Montecalvo w Lexusie numer 12 uzupełnił pierwszą linię startową w kategorii GTD. Trzecią lokatą zajął Corey Fergus w McLarenie 720S GT3 ekipy Compass Racing #76.

Laurens Vanthoor w doskonałym stylu wywalczył pierwsze pole startowe w kategorii GT Le Mans. Belg w Porsche GT Team #912 miał wynik 2:00.590 i wyprzedził o 0.264 sekundy kierowcę Corvette Racing #3, Jordana Taylora. Tuż za Amerykaninem uplasował się doświadczony Oliver Gavin w drugim, szaro-żółtym Corvette C8.R.

Na sam koniec pojawiły się prototypy LMP2 oraz Daytona Prototype international. W tej pierwszej kategorii najlepszy okazał się Patrick Kelly w PR1/Mathiasen Motorsports #52. Kierowca kategorii brązowej uzyskał wynik 1:54.474. Obok niego pojedzie Szwed Henrik Hedman (DragonSpeed #81), który stracił do Kellego 0.953 sekundy. Cameron Cassels zajął trzecie miejsce w Performance Tech Motorsports #38.

Dwójka kierowców Team Penske – Ricky Taylor i Dane Cameron pojadą z pierwszego rzędu na torze Road America. Kierowca auta #7 wygrał o 0.318 sekundy przed Amerykaninem z #6. Ricky Taylor wraz z Hélio Castronevesem wykręcił zwycięski czas (1:49.061) na okrążeniu 4. Dwa kolejne miejsca przypadły kierowcom Mazdy Motorsports. Harry Tincknell w #55 stracił do Taylora ponad 0.5 sekundy, zaś Tristan Nunez w #77 – nieco ponad 1 sekundę. Resztę stawki w DPi stanowiły auta Cadillaca DPi. Co prawda Felipe Nasr w Action Express Racing #31 uzyskał piąty wynik, jednakże jego prototyp Cadillaca obrócił się na zakręcie 3 i to oznaczało relegację Brazylijczyka na siódme miejsce. Przez ten obrót zwycięzca poprzedniego wyścigu spowodował czerwoną flagę na minutę przed końcem kwalifikacji, co oznaczało brak popraw w tej części czasówki.

Wyścig obędzie się w niedzielę o godzinie 18.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league