Ściganie bez prototypów w IMSA

Kawalkada samochodów GT Le Mans i GT Daytona przenosi się do miejscowości Alton w stanie Virginia. To tam 20 samochodów pojedzie na torze VIRginia International Raceway.

Podczas tego wyścigu obecne będą samochody GT. Jest to pierwszy wyścig bez prototypów – DPi i LMP2. Oznacza też zredukowaną liczbę samochodów, której liczba będzie wynosić 20. Bez zmian pojedzie 6 samochodów GT Le Mans. Podczas treningów najszybsze były samochody Porsche GT Team, następne miejsca zajmowały pojazdy ekipy Corvette Racing, zaś tyły tej kategorii stanowiły auta BMW Team RLL. Inaczej sytuują się w klasyfikacji generalnej.

Prowadzi w niej Antonio Garcia i Jordan Taylor w Corvette Racing #3 ze 130 punktami. O 10 punktów mniej ma Earl Bamber i Laurens Vanthoor w broniącym tytułu Porsche GT Team #912. Zaś na trzecim miejscu są kierowcy Corvette Racing #4 z Tommym Milnerem oraz Oliverem Gavinem ze 117 punktami.

Z dobrej strony prezentują się kierowcy Lexusa kategorii GTD. To właśnie oni zajmują 3 pierwsze miejsc, jeśli chodzi o klasyfikację indywidualną. Jack Hawksworth ma 87 oczek, Frankie Montecalvo z Townsendem Bellem mają 86 punktów, a trzeci Aaron Telitz ma tych punktów 84. W klasyfikacji zespołowej pierwsze dwa miejsca mają auta AIM Vasser Sullivan, zaś trzecie ma ekipa Meyer Shank Racing #86, mając 83 oczka.

W punktacji sprinterskiej Jack Hawksworth z Aaronem Telitzem w AIM Vasser Sullivan #14 mają 100 oczek i są zdecydowanymi liderami. Za nimi są Townsend Bell z Frankie Montecalvo z auta #12, a trzeci są Cooper MacNeil z Tonim Villanderem, z ekipy Scuderia Corsa #63.

Ważną informacją jest powrót tegorocznych zwycięzców 24h Daytona w klasie GTD. Zespół Paul Miller Racing #48 ogłosiło powrót do wyścigu na torze VIRginia International Raceway. Swoje pierwsze kilometry ma również zrobić ekipa Heart of Racing Team #23, gdyż nie udało się tego uczynić na Road America po awarii samochodu.

Kwalifikacje do wyścigu GT Challenge odbędą się w piątek o 23:30 czasu polskiego. Sprint 160-minutowy zaplanowano na sobotę o godzinie 20:00.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league