Pierwszy rząd dla Porsche w IMSA

Frédéric Makowiecki w Porsche GT Team #911 wystartuje z pierwszego pola w sobotnim wyścigu GT Challenge. W kategorii GTD z pole position pojedzie Corey Fergus w ekipie Compass Racing #76.

Kwalifikacje odbyły się na suchym torze, choć na treningach pojawił się deszcz, który przeszkodził kierowcom w zapoznaniu się z torem VIRginia International Raceway. Na samym początku pojawili się zawodnicy w autach GT3.

W nich najlepszy okazał się Corey Fergus w Compass Racing #76. Kierowca McLarena przejechał tor w czasie 1:45.236 i był to wynik uzyskany na 4 okrążeniu. Amerykanin wcale nie mógł się czuć bezpiecznie, bo aż 8 kierowców zmieściło się w czasie 0.5 sekundy. Drugi Robby Foley w Turner Motorsports #96 miał czas 1:45.310, a więc o zaledwie 0.074 sekundy wolniej od swojego rodaka. Frankie Montecalvo w AIM Vasser Sullivan #12 miał wynik 1:45.397. 29-latek z Highlands swój czas uzyskał na ostatnim okrążeniu. Ósmy Misha Goikhberg stracił do zwycięzcy zaledwie 0,334 sekundy, pokazując jak ciasno było między tymi kierowcami. Pod koniec kwalifikacji do wyścigu, Rob Ferriol w Audi ekipy Hardpoint Motorsports #30 na wyjeździe z zakrętu wyszedł za szeroko i Amerykanina obróciło. Nie miało to jednak większego wpływu na przebieg kwalifikacji.

W klasie GTLM najszybsi na torze byli kierowcy Porsche GT Team. Frédéric Makowiecki i Laurens Vanthoor nie mieli sobie, jednak to ten pierwszy pojedzie z pierwszego pola startowego. 39-letni Makowiecki uzyskał wynik 1:40.389, zaś Belg, który broni mistrzowskiego tytułu z 2019 roku – 1:40.519. To dużo lepiej od 4 innych konkurentów, którzy nie mogli zejść poniżej 1:41. Najbliżej tego był Connor de Phillippi w BMW Team RLL #25, który miał wynik 1:41.095 i stracił do Francuza 0.706 sekund. Czwarte miejsce przypadło Jordanowi Taylorowi w Corvette Racing #3 (1:41.228), piąte Oliverowi Gavinowi w drugim samochodzie Corvette Racing, zaś ostatnie – szóste miejsce ma John Edwards w BMW Team RLL #24. Amerykanin w Bawarskim samochodzie stracił do Makowieckiego ponad 1.3 sekundy.

Wyścig na torze VIRginia International Raceway w Alton odbędzie się w sobotę o godzinie 20:00.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league