Zapowiedź Petit Le Mans

W nadchodzący weekend odbędzie się 23 edycja Motul Petit Le Mans na torze Road Atlanta. Łącznie w tym wydarzeniu pojedzie 31 ekip, w tym polski zespół Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim w składzie.

Kawalkada prototypów i samochodów GT ponownie powróci na tor Road Atlanta, która w sezonie 2020 gości drugi raz w kalendarzu IMSA. W niej wystartuje 8 aut DPi, 4 prototypy LMP2, 6 aut GTLM i aż 13 samochodów GTD. W jednej kategorii pojedzie Jakub Śmiechowski – kierowca z Polski, który zadebiutuje w tej serii. 29-latek z Warszawy będzie pierwszym Polakiem od 2015 roku, który pojedzie w IMSA. W 2015 roku dwa starty zaliczył Kuba Giermaziak.

Pojawiły się zmiany również w poszczególnych zespołach. W ekipie JDC Miller Motorsports #5 pojedzie trzech Francuzów – Sebastian Bourdais, Tristan Vautier i Loic Duval. W wyścigu nie pojawi się João Barbosa, który był związany z Cadillakiem DPi #5, jednak od około dwóch tygodni Portugalczyk nie jest już kierowcą tego zespołu. W klasie LMP2 poza nową ekipą z Polski, to powróci ekipa Tower Motorsport by Starworks #8 i Performance Tech Motorsports #38. W wyścigu długodystansowym wystartuje Team Hardpoint #30 – do Roba Ferrriola i Spencera Pumpellego dołączy Markus Winkelhock, Niemiec, który w 2007 roku był liderem wyścigu GP Europy w ekipie Spyker.

Nieco ponad miesiąc temu, kiedy ekipy IMSA po raz pierwszy rywalizowały na Michelin Raceway Road Atlanta, triumfował Ricky Taylor i Hélio Castroneves w Team Penske #7. Za nimi pojawili się kierowcy Mazdy Motorsports #55, a na trzecim miejscu pojawili się kierowcy Action Experss Racing #31. W innych kategoriach wygrywali Simon Trummer, Scott Huffaker i Patrick Kelly w PR1 Mathiasen Motorsports #52 w klasie LMP2, w kategorii GTLM wygrywali Jesse Krohn i John Edwards w BMW Team RLL #24. W najliczniejszej klasie GTD triumfowali Mario Farnbacher, Matt McMurry i Shinya Michimi w Meyer Shank Racing #86.

Prognozy na ten weekend wyścigowy są pomyślne – będzie słonecznie i temperatura będzie przekraczać nawet 20 stopni Celcjusza. Sobotni wyścig, jak i piątkowe kwalifikacje odbędą się o godzinie 18:30.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league