Pierwsze od dwóch lat zwycięstwo Chip Ganassi Racing w IMSA

Kevin Magnussen i Renger van der Zande wygrali sobotnie zmagania na torze Belle Isle w Detroit. To pierwsze zwycięstwo duńsko-holenderskiej pary w serii IMSA w wyścigu, jak i w kwalifikacjach. W innych kategoriach wygrywali kierowcy Corvette Racing #4 i Heart of Racing #23.

Dla Kevina Magnussena to pierwszy triumf od 2013 roku, kiedy to zostawał mistrzem serii Formuły Renault 3.5 Series. Z kolei dla Cadillaca to powrót na szczyt w wyścigu Detroit GP, po dwóch latach. Również tyle lat czekał zespół Chip Ganassi Racing na wygraną w IMSA, kiedy to 15 września 2019 roku Joey Hand i Dirk Mueller wygrali wyścig Monterey Grand Prix w kategorii GTLM. 

Choć przez większość wyścigu to tempo dyktował zespół CGR, to za plecami auta z #01 był non stop zespół Action Express Racing #31. Brazylijski duet ostatecznie został sklasyfikowany na 2 miejscu, tracąc 0.5 sekundy do zwycięzcy. Do dwóch Cadillaców na podium dołączył zespół Wayne Taylor Racing #10, który do pierwszych dwóch miejsc stracił ponad 3 sekundy, broniąc się przed agresywnymi atakami prototypów Mazdy Motorsports, czy JDC Miller MotorSports.

Kategorię GT Le Mans wygrał zespół Corvette Racing #4, który o nieco ponad 0.2 sekundy wyprzedził jedynego konkurenta w tej klasie, czyli drugi samochód amerykańskiej ekipy. Nick Tandy i Tommy Milner dodatkowo uzyskali najlepszy czas okrążenia od dwójki Antonio Garcia i Jordan Taylor.

Dużo emocji jak zawsze zostawiała kategoria GT Daytona. Choć świetnie radzący sobie zespół CarBahn with Peregrine Racing #39 z dwójką Richard Heistand i Jeff Westphal startowali z pierwszego miejsca, oraz finiszowali jako zwycięzcy wyścigu Chevrolet Sports Car Classic, to amerykańska ekipa została zdyskwalifikowana za nieprzekroczenie minimalnego czasu tankowania. Dzięki temu, z pierwszego triumfu w tym sezonie cieszył się Heart of Racing #23, który w składzie Roman De Angelis i Ross Gunn dojechali do mety przed zespołem GRT Grasser Racing Team #19 i Gradient Racing #66 .

Do mety nie dojechało 4 ekipy – Team Hardpoint EBM #88 miał poważny wypadek po kontakcie z  samochodem GTD. Największy dramat był jednak w zespole Turner Motorsports #96, który to na nieco poniżej 10 minut przed końcem wyścigu, w BMW M6 zabrakło paliwa. Żółto-niebieski samochód jechał na wysokim 2 miejscu.

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej po wyścigu Detroit Grand Prix jest duet Albuquerque-Taylor w Wayne Taylor Racing #10 z 1398 punktami. Za nimi plasują się Harry Tincknell i Oliver Jarvis w Mazdzie Motorsports #55 mając na koncie 1327 oczek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1