Zapowiedź wyścigu Road America

W nadchodzący weekend 35 ekip pojadą na najdłuższym torze w serii IMSA. Wyścig na Road America odbędzie się w tę niedzielę, a za to w sobotę zobaczymy zmagania w kwalifikacjach 35 załóg.

Road America to tor położony w Elkhart Lake, w stanie Winsconsin. Choć liczba ludności w tej wsi wynosi nieco ponad 1100 mieszkańców, to jest doskonale ona znana właśnie z powodu położonego na południu od centrum toru wyścigowego. Liczący 4 mile tor wyścigowy (ok. 6,5 km) ma 14 zakrętów – 10 w prawo, 4 w lewo. Na Road America pojawi się ponownie, aż 5 kategorii. W zeszłym roku wygrał zespół Team Penske #7 z Helio Castronevesem i Rickim Taylorem.

Choć w tym roku zespołu Team Penske nie ma, to wciąż prototyp Acura jest w obiegu. Drugie miejsce na Road America w zeszłym roku zajął zespół Wayne Taylor Racing #10, który w tym roku korzysta z usług prototypu Acury ARX-05 DPi.

Poza prototypami DPi, pojadą też 4 inne klasy: LMP2, LMP3, GTLM i GTD. Choć w najszybszych klasach nie ma nowych zgłoszeń, to w LMP3 mamy dwa nowe zespoły. Pierwszy z nich to Jr III Racing #30, zaś drugi to Wulver Racing #61. W tym pierwszym zespole pojedzie dwóch amerykanów: Terry Olson i Mike Skeen, zaś w drugim mamy duet estońsko-amerykański: Tonis Kasemets i Augie Pabst. Dla 47-letniego Tonisa to powrót do serii IMSA po blisko 7 latach.

Nowe zgłoszenie mamy także w klasie GTD. Gilbert/Korthoff Motorsports #32 będzie wystawiać Mercedesa-AMG GT3 z dwójką Guy Cosmo i Shane Lewis. Dla 44-letniego Guya to będzie pierwszy start od 2020 roku, kiedy to w ekipie Performance Tech Motorsports #38 stanął na najniższym stopniu podium w klasie LMP2. Z kolei 53-letni Lewis, mieszkaniec Lancaster w stanie California będzie debiutował w IMSA, choć jego dorobek już jest pokaźny. Amerykanin był pierwszy w klasyfikacji m.in. w serii 24h Series Continents Championship w klasie GT3-AM w 2020 roku.

Po pół roku wrócił również zespół NTE Sport #42. Ekipa ze Stanów Zjednoczonych będzie wystawiała swoich rodzimych kierowców jak Don Yount czy JR Hildebrand.

Wyścig rozpocznie się o godzinie 20:35 w niedzielę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league