BMW kontynuuje współpracę z Rahal Letterman Laningan Racing

Bawarski koncern BMW, który od kilkunastu lat jest nieprzerwanie związany z serią IMSA, zapowiedział przed wyścigiem Petit Le Mans, że współpraca z Rahal Letterman Laningan Racing zostanie przedłużona o kolejne lata. Mało tego BMW zapowiedziało, że poza wystawianiem dwóch aut w kategorii GT Daytona Pro, to od 2023 roku, zobaczymy też dwa prototypy LMDh, właśnie niemieckiej marki.

Bobby Rahal nie ukrywał, że to było jego wielkim celem, żeby BMW, jak i zespół, mógł startować w nie tylko klasie GTD Pro, ale i LMDh: „Dla mnie personalnie, jak i zawodowo, to jest spełnienie marzeń. Teraz będziemy się ścigać nowym samochodem, jakim jest BMW M4 GT3, a potem zrobić krok naprzód, z BMW Team RLL, aby ścigać się po zwycięstwa w klasyfikacji generalnej w klasie LMDh”.

Rahal Letterman Laningan Racing i BMW zaczęli współpracę w 2009 roku, a więc 12 lat temu. Wcześniej BMW i zespół RLL wystawiało 2 auta w kategorii GTLM, która w zeszłą sobotę przeszła do historii, jako ostatni wyścig aut GTE. BMW wystawiało masywną M8 GTE, która wygrała m.in. wyścigi 24h Daytona w 2019 i 2020 roku.

Mike Krack, prezes BMW M Motorsport powiedział: „W tym czasie wszyscy dobrze poznaliśmy serię IMSA i wspólnie świętowaliśmy sukces. Z naszej perspektywy ściganie się w najwyższej kategorii i walka o zwycięstwa od 2023 roku to logiczny kolejny krok”.

Źródło: imsa.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1