BMW Team RLL ogłosiło skład kierowców na 24h Daytona

Fabryczny zespół BMW – Rahal Letterman Lanigan Racing – przedstawił ośmiu kierowców, którzy poprowadzą nowe BMW M4 GT3 podczas debiutu w IMSA SportsCar Championship.

Kierowcami ekipy RLL są fabryczni zawodnicy BMW. W samochodzie #25 pojadą Connor De Phillippi, John Edwards, Augusto Farfus oraz Jesse Krohn. Z kolei w drugim BMW wystartują Philipp Eng, Sheldon van der Linde, Marco Wittman i Nick Yelloly.

Yelloly i van der Linde mają przed sobą pierwszy występ w 24h Daytona. Pięciu zespołowych kolegów założyła z kolei już zwycięskie Rolexy – Edwards i Krohn zwyciężyli w 2020 roku, z kolei de Phillippi i Philipp Eng wygrali rok wcześniej. Farfus był najlepszy dwukrotnie – w 2019 i w 2020 roku.

Mike Krack, były już szef BMW M Motorsport, tak komentował nowy nadchodzący sezon IMSA: „Nie minęły dwa miesiące od pożegnania BMW M8 GTE w Petit Le Mans, a już jesteśmy w krytycznej fazie przygotowania pierwszego ważnego startu dla BMW M4 GT3 w serii IMSA. Z naszymi kierowcami, którzy będą walczyć w dwóch samochodach BMW Team RLL, postawiliśmy na szybkość i doświadczenie […]. Prawie wszyscy nasi fabryczni kierowcy startowali w 24-godzinnym wyścigu Daytona i będą wspólnie pracować nad znalezieniem perfekcyjnego ustawienia dla BMW M4 GT3, podczas Roar before the 24. Jestem przekonany, że będziemy bardzo dobrze przygotowani do premierowego startu w GTD Pro”.

Mike Krack, obecny szef Astona Martina w Formule 1, nie mógł się doczekać też startu ekipy Turner Motorsports w klasie GTD.

Źródło: bmw-motorsport.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1