Bourdais z pierwszego pola do wyścigu na Mid-Ohio

Sébastien Bourdais o ponad dwie dziesiąte sekundy pokonał Filipe Albuquerque w kwalifikacjach IMSA na torze Mid-Ohio. Kierowca Chip Ganassi Racing swój najszybszy czas uzyskał na piątym kółku i to on ustawi się na pierwszym polu startowym do niedzielnego wyścigu. Czas Bourdaisa – 1:10,439, był on o 0,4 sekundy gorszy od rekordu toru ustanowionego przez Harry’ego Tincknella.

Trzeci był Oliver Jarvis z Meyer Shank Racing #60, który to stracił do Bourdaisa 0,352 sekundy. Czwarte miejsce przypadło Alexowi Lynnowi z drugiego prototypu Chip Ganassi Racing #02, piąte Tristanowi Nunezowi z Action Express Racing #31, zaś szósty był Tristan Vautier z JDC-Miller Motorsporsts #5.

W klasie LMP2, ponownie dwa pierwsze miejsca na starcie należeć będą do kierowców PR1/Mathiasen Motorsports. Tym razem to Patrick Kelly z #52 był szybszy od Stevena Thomasa z #11 i to znacznie, bo o 0,936 sekundy. Patrick jako jedyny zresztą w klasie LMP2 zszedł poniżej czasu 1:15,0. W drugim rzędzie ustawią się Henrik Hedman z DragonSpeed #81 i Dwight Merriman z Era Motorsports #18. Co ciekawe, szwedzki kierowca z DradonSpeeda miał dobry czas i o mały włos, by się ustawił w pierwszym rzędzie z Patrickiem Kellym, jednakże, to Thomas na ostatnim kółku był odrobinę lepszy od Henrika, który stracił do drugiego miejsca 0,056 sekundy. W ostatnim rzędzie prototypów LMP2, ustawią się John Farano z Tower Motorsport #8 i Dennis Andersen z High Class Racing #20.

Ciekawą walkę o pierwsze pole mieliśmy w klasie LMP3. Jarett Andretti, ostatecznie pojedzie z pierwszego miejsca w tej kategorii. Mało tego, jego prototyp ekipy Andretti Autosport #36, pojechał szybciej niż zeszłoroczny rekordzista, jakim był Gar Robinson z Riley Motorsports #74. Syn Johna Andrettiego, uzyskał czas 1:17,104, co jest wynikiem lepszym, o ok. 0,1 sekundy od czasu z zeszłego roku. Obok Jaretta Andrettiego, stanie Josh Sarchet, kierowca debiutującego w ten weekend zespołu MLT Motorsports #58. Amerykanin uzyskał czas 1:17,441, czyli stracił do zwycięzcy 0,337 sekundy. W drugim rzędzie staną Dan Goldburg z Performance Tech Motorsports #38 oraz zeszłoroczny zwycięzca kwalifikacji, Gar Robinson z Riley Motorsports #74.

Trzeci rząd w LMP3 zajmują Jon Bennett z Core Autosports #54 i Ari Balogh z JR III Racing #30. Ostatni rząd stanowią kierowcy AWA Racing, która jako jedyna wystawia prototyp Duqueine D08 w klasie LMP3 i Lance Willsey, zwycięzca tegorocznego wyścigu Sebring 12h.

Ciekawe kwalifikacje były w klasie GTD. Madison Snow z Paul Miller Racing #1 okazał się najszybszy na ostatnim kółku i to właśnie kierowca BMW M4 GT3 pojedzie z pierwszego miejsca w kategorii GTD. Tuż obok niego, ustawi się Stevan McAleer z Team Korthoff Motorsports #32, a więc kierowca, który znajduje się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Madison Snow uzyskał czas 1:20,525 i był on równo o 0,2 sekundy szybszy, niż Stevan. W drugim rzędzie staną kierowcy Heart of Racing #27 i Turner Motorsports #96.

Najgorzej w tej klasie poradzili sobie liderzy klasyfikacji generalnej – zespół Wright Motorsports #16. Ryan Hardwick uzyskał czas 1:22,652, co było to o ponad 2 sekundy wolniej niż Madison Snow z Paul Miller Racing #1. Do przedostatniego Brendana Iribe z jedynego McLarena 720S, liderujący w klasyfikacji kierowca stracił ponad 0,5 sekundy.

Wyścig na torze Mid-Ohio rozpocznie się o godzinie 20:00. Kwalifikacje musiały być opóźnione o 30 minut, ze względu na zbliżającą się burzę.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze