Muscle Milk w poważnych tarapatach!

Neel Jani w Loli B12/60 ekipy Rebellion prowadzi po pierwszej godzinie rywalizacji Petit Le Mans. Poważny problem ma załoga Muscle Milk Pickett Racing, która po uzyskaniu prowadzeniu, poważnie uszkodziła swój pojazd.

Startujący z pole position Neel Jani w Loli B12/60 nr 12 praktycznie przez cały czas musiał bronić się przed jadącym tuż za nim Lucasem Luhrem z HPD od Muscle Milk. Pozycję lidera Luhr zyskał jednak dopiero, gdy oba pojazdy w tym samym momencie zjechały do boksów, jednak po kolejnym zjeździe Luhr zaliczył kontakt z Porsche GTC zespołu Green Hornet i uderzył w barierę, uszkadzając przód pojazdu. Trwa ściąganie i naprawa pojazdu w alei serwisowej.

W kategorii LMP2, startujący z czoła Jacques Nicolet szybko stracił pozycję lidera – a wkrótce wyszedł na nią Marino Franchitti, który jak na razie utrzymuje czoło swojej klasy prototypów. Drugi jedzie David Hansson z Conquest Endurance, a trzecie miejsce utrzymuje Jody Firth z irlandzkiej ekipy Murphy Prototypes. W LMPC początkowo na czoło wyszedł Ryan Lewis z Dempsey Racing, później jednak liderem został Colin Braun z CORE Autosports nr 05, utrzymując je przed Bruno Junqueirą z RSR Racing i Alexem Popowem z drugiego pojazdu ekipy CORE.

Dużo dzieje się w kategorii GT – choć powoli na czoło wysuwają się dwie fabryczne Corvette. Początkowo prowadząc, na trzecie miejsce spadło Ferrari nr 01 od Extreme Speed – nadal jednak utrzymuje ono przewagę nad pozostałymi pojazdami. Problemy z hamulcami miał Dirk Müller w BMW nr 56, a z silnikiem Marc Goossens z Vipera nr 93, który całkiem nieźle radził sobie do chwili awaryjnego zjazdu na pit-stop. Pośród GTE Am, lepszy jest Piergiuseppe Perazzini z AF Corse, szybko wyprzedzając Porsche ekipy IMSA Performance.

W GTC po godzinie najlepszy jest Spencer Pumpelly z TRG – trzecie miejsce zajmuje natomiast jadący od startu Henrique Cisneros z załogi NGT Kuby Giermaziaka, przed którym znajduje się, nie będący jeszcze w pit-stopach, drugi pojazd tego zespołu. Prototyp Deltawing, po niewielkich problemach, obecnie zajmuje trzynaste miejsce w całej stawce.

Wyniki na żywo znajdziesz TUTAJ

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1