Inter Europol Competition łączy siły z PR1/Mathiasen w IMSA

Polski zespół Inter Europol Competition nie znalazł się na liście zgłoszeń do sezonu 2024 IMSA, lecz mimo to będzie zaangażowany w amerykańską serię. Ekipa z Małopola nawiązała współpracę z zespołem PR1/Mathiasen Motorsports.

Amerykańska ekipa to mistrzowie klasy LMP2 w IMSA z sezonu 2021 oraz pięciokrotni zwycięzcy Michelin Endurance Cup. W tym roku mają szansę powtórzyć ten sukces, tracąc w obu klasyfikacjach odpowiednio tylko 20 i 2 punkty do liderów przed kończącym sezon wyścigiem Motul Petit Le Mans.

Zespół numer 52 będzie widniał na liście zgłoszeń pod nazwą Inter Europol by PR1/Mathiasen Motorsports. W ramach współpracy, w pięciu rundach Michelin Endurance Cup wystartuje zwycięzca wyścigu 24h Le Mans Jakub Śmiechowski. Nie podjęto jeszcze decyzji co do dwójki zawodników na cały sezon.

„PR1/Mathiasen Motorsports dowiedli na przestrzeni wielu lat, że są bardzo mocnym zespołem w IMSA” – powiedział menedżer IEC Sascha Fassbender. „Wygrali mistrzostwa i dla nas to logiczny krok, współpracować z nimi w IMSA. Nie mogę doczekać się tej przygody. Partnerstwo z PR1 pozwala nam wystartować z rozpędu i będziemy konkurencyjni od samego początku”.

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy potwierdzić zawarcie umowy z właścicielem PR1 Bobbym Oergelem na sezon 2024. Kuba wystartuje w pięciu wyścigach długodystansowych jako srebrny kierowca i prowadzimy rozmowy z profesjonalnymi i brązowymi kierowcami, z zamiarem walki o mistrzostwo od samego początku”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Inter Europol Competition

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze