Latająca jaszczurka poczeka na nowe Porsche w GTC

Zespół Flying Lizard Motorsports wystartuje w przyszłym sezonie w kategorii GTC amerykańskiej serii ALMS. Decyzję podjęto po informacji Porsche, iż w sezonie 2013 nie będzie wspomagał ekip walczących w ich pojazdach.

Jak wiemy choćby ze zdjęć pokazanych wczoraj przez jeden z portali, Porsche przygotowuje na drugą połowę sezonu 2013 nową wyścigową wersję 911 GT3, opartą już o model typoszeregu 991. Z tego powodu, Niemcy postanowili zakończyć pracę nad dotychczasową wersją 997 – a zespoły korzystające w tym roku z tego modelu zmusiły do decyzji co do dalszych startów. O ile wciąż nie wiadomo, na co zdecyduje się niemiecki Team Felbermayr-Proton walczący w tym roku w serii FIA WEC – o tyle wiemy już, co zrobi czołowy amerykański reprezentant Porsche, Flying Lizard Motorsports.

W przyszłym sezonie, ekipa „latającej jaszczurki” pozostanie w rywalizacji American Le Mans Series, przechodząc jednak z czołowej kategorii GT do słabszych, pucharowych Porsche w klasie GTC. Zespół wystawi tu jeden pojazd, dla którego już zarezerwowano numer 44 – a za jego kierownicą pojawi się stały tegoroczny zawodnik Flying Lizard, Seth Neiman, oraz dotychczas czołowy kierowca konkurencyjnej w GTC ekipy The Racing Group, Spencer Pumpelly. Obaj startowali już razem dla „latającej jaszczurki”, choćby w dwóch ostatnich edycjach 24h Le Mans.

Prócz przejścia do GTC, zespół poinformował także o utworzeniu programu dla kierowców chcących ścigać się w tej kategorii, bądź też w amerykańskiej serii IMSA GT3 Cup Challenge. Ekipa chce w ten sposób wykorzystać swoje doświadczenie w wyścigach i współpracy z Porsche, by pomóc w zdobywaniu doświadczenia kierowcom chcącym w przyszłości startować w wyżej wymienionych rywalizacjach. Flying Lizard rozpoczęła już przyjmowanie chętnych do udziału w programie.

W ALMS pozostały jeszcze dwa zespoły, które w tym roku korzystały z Porsche 911 GT3 RSR. Pozostanie przy tym modelu potwierdziła już ekipa Team Falken Tire – prawdopodobnie tak samo postąpi Paul Miller Racing, choć oficjalnej informacji na ten temat jeszcze nie ma. Faktem jest natomiast, że w tym sezonie wszystkie trzy zespoły przegrały z ekipami walczącymi w pojazdach konkurencyjnych producentów – Corvette, BMW i Ferrari.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1