Projekt Libra w pięciu rundach

Startująca w prototypie Radical ekipa Team Project Libra wystartuje w tym roku w pięciu rundach serii ALMS. Zespół przygotowuje pojazd pod regulamin przyszłorocznej, wspólnej serii ALMS i Grand-Am.

Wczoraj wspominaliśmy o Projekcie Libra przy informacji o testowaniu silnika Forda EcoBoost przez, startującą w rywalizacji prototypów Daytona, ekipę Michael Shank Racing – dziś okazuje się, że obecny w ubiegłym roku na torze Laguna Seca zespół powraca do serii ALMS z nowocześniejszą wersją prototypu LMP2. Zmodernizowany Radical SR10 wystartuje w tym roku już nie w jednej, ale w pięciu rundach Amerykańskiej Serii Le Mans – na czele z kończącym sezon, 1000-milowym wyścigiem Petit Le Mans. Oprócz przygotowania samego pojazdu pod przyszłoroczny regulamin serii, ważnym elementem projektu będzie też rozwinięcie jednostki napędowej – a tą znów będzie 3.2-litrowy silnik V6 Twin-Turbo Forda, przygotowany przez warsztat Roush & Yates.

Zespół nie pojawi się w tegorocznym Sebring 12 Hours, pierwszy start zapowiedział na majowy wyścig na torze Laguna Seca.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1