Sebring kolejnym wyzwaniem dla Giermaziaka

Kuba Giermaziak ponownie zasiądzie za kierownicą Porsche amerykańskiej ekipy NGT Motorsports. Po startach w Petit Le Mans i Daytona, Polak pojawi się także w 12-godzinnym wyścigu Sebring.

O obecności w tegorocznym Sebring 12 Hours, jako pierwszy poinformował sam Kuba na swoim blogu – teraz informację tą potwierdziła ekipa NGT, prezentując swój pełny skład na nadchodzącą, inauguracyjną rundę sezonu 2013 ALMS. Dla Polaka będzie to już trzeci gościnny występ dla NGT Motorsports w wyścigach długodystansowych – a biorąc pod uwagę udany start w Petit Le Mans i zaprzepaszczone tylko awarią pojazdu szanse w Daytona, może to sugerować głębszą współpracę z Amerykanami.

Sam Giermaziak nie mówi jednak nic o takiej możliwości – w Sebring wystartuje więc kolejny raz jako kierowca tylko dołączony do ekipy na długodystansową rundę Amerykańskiej Serii Le Mans. Tym razem, partnerzy Polaka z wyścigu Daytona i jednocześnie jedyna stała załoga przeznaczona do walki w tegorocznym sezonie ALMS, Henrique Cisneros i Sean Edwards, wystartują w pojeździe nr 30 razem z Niemcem Christianem Engelhardtem – Giermaziak natomiast pojawi się w drugim z pojazdów NGT, nr 31, w którym zmieniał się on będzie z Mario Farnbacherem i Carlosem Gómezem.

Z Farnbacherem, Giermaziak startował już w ubiegłym roku w Petit Le Mans, wygrywając wtedy kategorię GTC również z Henrique Cisnerosem. Kolumbijczyk Gómez jest natomiast nowym wśród kierowców NGT w wyścigach długodystansowych – startował on jednak dla ekipy The Racer’s Group w ubiegłorocznym wyścigu Daytona, a dla NGT przez ostatnie dwa lata walczył w amerykańskim pucharze Porsche, znanym jako IMSA GT3 Cup Challenge.

61. edycja 12-godzinnego Sebring odbędzie się za niecałe dwa tygodnie, 16 marca 2013. 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1