Realteam Hydrogen i BMW Redline wygrywają 24h Le Mans Virtual, Polacy na podium

Realteam Hydrogen Redline #70 odniósł zwycięstwo w tegorocznej edycji 24h Le Mans Virtual. Drugie miejsce zajęli triumfatorzy pierwszej rundy tego wyścigu rozegranego w 2020 roku, którzy tym razem ścigali się w barwach Rebellion GPX Esports. W jej skład wchodzili między innymi polscy simracerzy – Kuba Brzeziński i Nikodem Wiśniewski.

Kubica będzie startować w WEC z Premą

Robert Kubica wystartuje w pełnym sezonie 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC. Polak będzie rywalizować w prototypie LMP2 nowego w stawce zespołu Prema ORLEN Team.

Gutiérrez trzecim kierowcą Inter Europol Competition

Były kierowca Formuły 1 oraz Formuły E Esteban Gutiérrez będzie trzecim kierowcą polskiego zespołu Inter Europol Competition w sezonie 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC. Dołączy on do Kuby Śmiechowskiego i Alexa Brundle’a.

Verstappen, Montoya i Palou wśród kierowców w 24h Le Mans Virtual

Mistrz świata Formuły 1 z sezonu 2021 Max Verstappen będzie jednym z kierowców, którzy wezmą w 24-godzinnym wyścigu Le Mans Virtual, który odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Fabryczny zespół Porsche zostaje w WEC

Podczas corocznej Nocy Mistrzów Porsche, niemiecki producent przedstawił swoje wyścigowe plany na sezon 2022. Wśród nich jest pozostanie fabrycznego zespołu Manthey Racing w Długodystansowych Mistrzostwach Świata na ostatni sezon rywalizacji klasy GTE Pro.

Kobayashi zostanie szefem zespołu Toyoty, Hirakawa nowym kierowcą

Zwycięzca tegorocznego wyścigu 24 godziny Le Mans i Długodystansowy Mistrz Świata Kamui Kobayashi stanie na czele fabrycznego zespołu Toyoty. Ekipa japońskiego producenta potwierdziła także zaangażowanie Ryō Hirakawy jako nowego kierowcę.

Glickenhaus deklaruje udział w pełnym sezonie WEC

Amerykańska marka Glickenhaus powróci do rywalizacji w Długodystansowych Mistrzostwach Świata wraz z hipersamochodem własnej konstrukcji. Zgodnie z nowymi zasadami, fabryczny zespół musiał zadeklarować udział w pełnym sezonie.

Corvette wystartuje w pełnym sezonie WEC

Fabryczny zespół Corvette wystartuje we wszystkich rundach sezonu 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata. Amerykańska ekipa wystawi dwa egzemplarze modelu C8.R w wyścigu 24h Le Mans oraz jeden w pozostałych rundach.

Inter Europol Competition piąty w debiutanckim sezonie WEC

Polski zespół Inter Europol Competition zakończył swój pierwszy sezon w Długodystansowych Mistrzostwach Świata i pierwszy w samochodzie Oreca 07 LMP2 piątym miejscem w ostatnim wyścigu i piątym w końcowej punktacji.

Protest Porsche odrzucony

Sędziowie odrzucili protest złożony przez fabryczny zespół Porsche wobec incydentu z udziałem Alessandro Pier Guidiego i Michaela Christensena w końcówce 8-godzinnego wyścigu w Bahrajnie, który zadecydował o losach walki o tytuły Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league