Koenigsegg ponownie zainteresowany klasą Hypercar

Coraz więcej źródeł informuje, że Koenigsegg zamierza zbudować samochód wyścigowy do klasy Hypercar. Sama marka nie potwierdza doniesień, ale określa ustalone regulacje jako interesujące.

O tym, że szwedzki producent supersportowych maszych jest zainteresowany zapowiadaną klasą Hypercar mówiono już rok temu. Potwierdzał to zresztą sam szef marki, Christian von Koenigsegg, mówiąc o ogromnej chęci startów w klasie, która umożliwiałaby wprowadzenie do walki jego pojazdów.

Niczym dziwnym jest więc fakt, że po oficjalnym zatwierdzeniu przez ACO i FIA budowy nowej klasy wyścigowej, rozmaite portale ponownie skierowały się w stronę szwedzkiej marki z pytaniem o jego chęci. Choć w przeciwieństwie do Aston Martina czy choćby Glickenhausa, jego odpowiedź nie jest jednoznaczna, widać w niej poważne zainteresowanie nowopowstałą klasą.

Najwięcej informuje o sprawie portal Road and Track. W udzielonym mu wywiadzie Christian von Koenigsegg stwierdza, że o ile grudniowe regulacje praktycznie wykluczały markę z wyścigów, to te zatwierdzone w ubiegły piątek ponownie otwierają jej drzwi. Z tego względu marka ma wciąż mocno interesować się startami, jednak póki nie sprawdzi dokładnie nowych wytycznych, nie może ogłosić żadnej oficjalnej decyzji.

Szwedzki producent już raz zamierzał startować w czołowej klasie pojazdów opartych na samochodach produkcyjnych. W 2007 roku gotowy był nawet prototyp Koenigsegg CC GT przygotowany do startów w ówczesnej klasie GT1, jednak zmiany wprowadzone przez FIA ostatecznie nie pozwoliły mu na międzynarodową homologację.

Źródło: roadandtrack.com, koenigsegg.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league