SMP Racing nie wystartuje w przyszłym sezonie WEC

Zespół SMP Racing poinformował, że nie weźmie udziału w nadchodzącym sezonie 2019-2020 Długodystansowych Mistrzostw Świata, zaś powodem tej decyzji było osiągnięcie celów i zdobycie najlepszych możliwych wyników do uzyskania.

Rosyjski zespół w klasie LMP1 wystawiał dwa prototypy BR1 przygotowane we współpracy z rosyjskim BR Engineering i włoską Dallarą. W barwach tej ekipy startowali Witalij Pietrow, Michaił Aloszyn, Siergiej Sirotkin, Jegor Orudżew, Matewos Isaakian, Stéphane Sarrazin, Jenson Button i Stoffel Vandoorne.

Podczas minionego już Super Sezonu WEC SMP Racing w drugiej połowie rywalizacji odnotował postęp, dzięki czemu załoga #11, w której startowali Pietrow, Aloszyn oraz Jenson Button, którego pod koniec zastąpił Stoffel Vandoorne, ustępowała jedynie napędzanym układem hybrydowym Toyotom. Łącznie ci kierowcy pięciokrotnie znajdowali się na podium – na Silverstone, w Szanghaju, COTA, Spa-Francorchamps i Le Mans.

Sugeruje się, że to właśnie brak możliwości nawiązania równej walki z Toyotami był głównym powodem podjęcia takiej a nie innej decyzji przez zespół. Tym samym stawka LMP1 na nadchodzący sezon WEC na chwilę obecną liczy tylko sześć prototypów.

„Dla na był to trudny sezon. Włożyliśmy dużo pracy w nasz prototyp BR1. W rezultacie mogliśmy pokazać oraz udowodnić, że rosyjski zespół, rosyjscy kierowcy i rosyjski samochód są w stanie osiągnąć najlepsze wyniki w najtrudniejszych mistrzostwach świata, a także w niezwykle prestiżowym wyścigu, jakim jest 24-godzinny wyścig Le Mans. Jest to w pełni zasłużony sukces wszystkich, którzy wzięli udział w tym ambitnym projekcie – kierowców, SMP Racing, ART GP, BR Engineering oraz Dallary. Naszym celem zawsze było tylko i wyłącznie zwycięstwo i uważamy, że sięgnęliśmy po nie, zdobywając najlepszy możliwy wynik w danych okolicznościach. Po ostatnim wyścigu w Le Mans zdecydowaliśmy, że SMP Racing odejdzie z FIA WEC. Nasz zespół nie wystartuje w sezonie 2019-2020” – oświadczył Borys Rotenberg, założyciel i szef SMP Racing.

Źródło: smpracing.ru

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league